Olimpija slavila u Milanu: Panter napunio koš bivšeg kluba

22:33 >> 22:54

0

Autor: M. R.

Armani u 22. kolu Evrolige bolji od Olimpijakosa - 90:79

Olimpija je petu vezanu pobedu u Evroligi upisala večeras protiv Olimpijakosa, pa sada ima skor 14-7 na visokoj trećoj poziciji.

Meč 22. kola Evrolige u Milanu završen je rezultatom – 90:79 (24:19, 20:15, 21:28, 25:17).

Armani je na poluvremenu imao deset poena prednosti, a grčki tim se približio posle dobro odigrane treće četvrtine. Dva minuta pre kraja utakmice Olimpija je vodila – 81:79. Od tog trenutka napravili su seriju od devet poena i stigli do pobede. Ključnu ulogu u završnici imao je Kevin Panter, koji je tokom 2019. nosio dres tima iz Pireja, sa šest poena od ukupno 27 (2sk, 5as).

Dobru partiju u pobedničkom sastavu prikazao je i Malkolm Dilejni – 16 poena, četiri skoka i pet asistencija. Serhio Rodrigez je ubacio 14, a Luiđi Datome 12. Srpski košarkaš Vladimir Micov je postigao dva poena za 11 minuta. U poraženom rosteru izdvojila su se dva igrača. Saša Vezenkov je zabeležio dabl-dabl – 18 poena, 10 skokova, a Kostas Slukas je dao 17 poena (4 sk, 7as).

Olimpijakos sada ima skor 11-11 na 11. poziciji, a u narednom kolu igraće sa Barselonom 28. januara. Armani se istog dana sastaje sa ruskim Zenitom.