Furiozni Lester, Livrepul poražen za šest minuta

0

Autor: Milan Nastić

Crveni sve dalje od titule

Copyright Tanjug/AP/Photo/Carl Recine/

Fudbaleri Liverpula doživeli su i treći poraz zaredom i sve dalje su od titule u Premijer ligi. Ovaj put od ekipe koju sa klupe predvodi Jirgen Klop je pobedio Lester sa 3:1, iako su „crveni“ poveli preko Salaha u 67. minutu.

A, onda su „lisice“ za šest minuta preokrenuli meč i stigli do važnih bodova u borbi za najboljeg u šampionatu.

Lester je prvo izjednačio preko Džejmsa Medisona u 79. minutu, a do čitavog plena su stigli golovima Vardija u 81, a konačan ishod je postigao Barns u 85. minutu.

Ovo je još jedan pokazatelj da se Liverpul nalazi u rezultatskoj krizi, što se najbolje može videti na tabeli i gotovo izgubili sve šanse da se uključe u trku za osvajanje Premijer lige.

Trenutno se nalaze na četvrtom mestu sa 40 bodova, čak deset manje od vodećeg Mančester sitija, ali i dva meča više u odnosu na „građane“.

Sa druge strane Lester se popeo na drugo mesto sa 46 bodova i takođe dva više meča u odnosu na Siti.