Zvezda slavila u "Jazinama": Iz Zadra do prvog mesta! (VIDEO)

17:50 >> 18:11

0

Crveno-beli će imati prednost domaćeg terena u plej-ofu

Copyright Promo/ABA/KK Zadar/Zvonko Kucelin

Jednima je pobeda značila mnogo, drugima ništa. Takav pristup utakmici je mogao da se vidi od prvog minuta. Želja, borbenost i značaj utakmice je „pogurao“ Crvenu zvezdu do novog trijumfa u ABA ligi.

Crveno-beli su u Zadru ostvarili ubedljivu pobedu u “Jazinama”, uz dosta oscilacija u drugom delu – 70:90 (18:36, 17:18, 16:14, 19:22).

Na kakav način su ekipe ušle u meč moglo je da se vidi već posle par minuta igre. Puleni Dejana Radonjića su meč počeli serijom 8:0, da bi u trećem minutu prednost već bila dvocifrena (1:13). Sve zamisli trenera su igrači pretvarali u poene (11:34).

Nije bilo dozvoljeno opuštanje ni pored ogromnog vođstva, što se vidi i po tome što je posle trojke Mavre sredinom drugog kvartala Radonjić tražio minut odmora (23:45). Dovoljno da upozori igrače da ne sklanjaju papučicu sa gasa što se videlo i po rezultatu na pauzi (35:54).

Pravila je Zvezda previše faulova i to u trenucima kada za to nisu imali previše potrebe usled velike prednosti. Zadar je to koristio da se koliko-toliko održi u igri i da pripreti pred poslednji kvartal, ali je taj nalet odbio Rit trojkom uz zvuk sirene (51:68).

Nije domaćin hteo da istakne “belu zastavicu”, kaznili su kontra-ritam u koji je ušao Lojd. Promašivao je, grešio prilikom dodavanja i pravio bespotrebne faulove kojima je pomogao protivniku da spusti razliku (68:80). Simonović i Dobrić su trojkama odbili i taj konačan nalet i potvrdili trijumf srpskog tima (70:88).

ZADAR: Karter 13, Jordano 11, Džastis 10, Palokaj, Vuković, Bursać 3, Junaković 6, Mavra 9, Onuaku 6, Planinić 2, Kraljević 10

ZVEZDA: Hol 2, Volden 16 (6as, 4uk.l), Lojd 16 (4as, 3 izg.l), Uskoković, Davidovac 5, Lazić 11, Rit 3, Dobrić 16, Simonović 9 (5sk), Kuzmić 4, Noko 8 (9sk)