04.11.2020

21:38 >> 21:43

0

Domaćini dobro raspoloženi u Evrokupu

Domaćini su bili bolje raspoloženi na današnjim mečevima Evrokupa. Na četiri od pet utakmica su slavili timovi koji su igrali kod kuće.

U grupi A, u kojoj je i Partizan, je Uniks uspeo da savlada Veneciju – 90:87 (21:19, 19:30, 29:17, 21:21).

Italijanski tim je mogao da napravi iznenađenje u Kazanju, pošto su na pauzu otišli sa devet poena prednosti (40:49). Uniks je uspeo da preokrene, ali je u završnici strepeo. Izjednačili su gosti na oko dva minuta pre kraja (83:83), ali je usledila serija od 5:0 koja je stavila tačku.

Najbolji kod pobednika bili su Džamar Smit (20) i Ajzea Kenon (17, 7as), dok se na drugoj strani istakao Majkl Bramos (23).

Cedevita je rutinski savladla Nanter – 75:63 (20:19, 20:9, 21:23, 14:12). Pitanje pobedniak rešeno je u drugoj četvrtin u kojoj su primili svega devet poena i na poluvreme otišli sa „+12“ (40:28).

Kada su strelci u pitanju, Rion Braun je meč završio sa dabl-dabl učinkom (17, 11sk), a kod gostiju je Ivan Fevrije dao 23 poena.

Lokomotiva se igrala protiv Antverpa– 94:114 (22:35, 17:36, 23:24, 32:19).

Briljirao je Alan Vilijams koji je uz 27 poena imao čak 17 skokova, Mindaugas Kuzminskas je dodao 19, a Ivan Paunić sedam, kod Belgijanaca je Ibrahim Faje dao 25 poena.

U poslednjem meču dana je Gran Kanarija bila sigurna protiv Promiteasa – 98:83 (30:24, 21:28, 28:20, 19:11).

Nekadašnji igrači Crvene zvezde su bili odlični u dresu grčkog tima, ali nisu bili dovoljni za izjednačenje. U pitanju su Nikola Radičević (16, 4as) i Muhamed Faje (8, 7sk). U pobedničkom timu se istakao Stenli Okoje (25, 4as).