Vasin ples nedovoljan za pobedu: Micić vratio Efes iz „-17“, Panter spasao Armani

17.12.2020

19:29 >> 19:32

0

Srpski plejmejekr odigrao odličan meč

Fantasičan meč u Istanbulu. Preokreti, sjajni potezi, individualno odlične partije i na kraju poraz domaćina.

Armani je u Turskoj savladao Efes – 69:72 (20:20, 11:26, 21:6, 17:20).

Domaćin je bio u velikim problemima, pred kraj prvog poluvremena su imali velikih 17 poena zaostatka (29:46). Izgledalo je da će gosti odneti laku pobedu u Milano, ali tako nije mislio Vasilije Micić.

Srpski plejmejker je uzeo loptu, pogađao, asistirao i na njegovim krilima je Efes stigao do prednosti na četiri minuta pre kraja (67:62). Rodrigez i Panter su vratili vođstvo (69:71), a posle promašaja popularnog Ćaća, Vasa je uzeo loptu, šutirao za tri, nije pogodio. Dilejni je bio polovičan sa penala, posle čega pokušaj Micića sa centra nije bio ni blizu obruča.

Micić je bio i najbojli akter meča (20, 8sk, 5as, 6izg.l), dok je Šejn Larkin zakazao (4, 2 uk.l, 2 izg.l, 1as). Na drugoj strani su se istakli Kevin Panter (18) i Šavon Šilds (11, 5sk).