Rakete lete i bez Hardena: Bjelici mala minutaža, Hjuston zna kako sa Sakramentom

03.01.2021

00:41 >> 00:53

0

Kingsi izgubili

Copyright Tanjug/Carmen Mandato/Pool Photo via AP

Polako Hjuston izlazi iz krize. Posle dva startna poraza su zabeležili dve pobede. I to obe protiv istog rivala – Sakramenta.

Za razliku od prethodnog duela koji je bio neizvesniji, ovaj su Roketsi dobili nešto lakše – 102:94 (36:36, 28:28, 19:17, 19:13).

Pred sam početak meča je stigla vest da je prva zvezda tima Džejms Harden, koja na sve načine pokušava da napusti klub, doživela istegnuće članka desne noge i da neće biti na terenu.

Nije to mnogo uticalo na Džona Vola i saigrače. U prvom poluvremenu se odbrane nisu igrale, pa su na pauzu otišli sa čak 128 poena (64:64). U drugom delu se igra u defanzivi značajno popravila, a domaći tim je duel u Teksasu rešio u poslednjoj četvrtini zahvaljujući plejmejkeru Volu i centru Krisu Vudu.

Nemanja Bjelica je na parketu proveo 15 minuta, dao je jedan poen (0/2 iz igre, 1/1 sa penala), uz sedam skokova, tri izgubljene lopte i po jednu asistenciju i blokadu. U timu „kraljeva“ je najbojli bio Dieron Foks (23, 4as). Kod pobednika su blistali Vol (28, 6as, 4sk) i Vud (20, 15sk, 4blk).