17.11.2020

21:17 >> 21:34

0

Crno-beli upisali četvrti trijumf u Evrokupu

Košarkaši Partizana i Uniksa režirali su pravi trojkaški obračun u Hali sportova “Ranko Žeravica”, a kao pobednici izašli su crno-beli – 89:86 (20:26, 20:13, 23:21, 26:26). Domaći su postigli čak 16 trojki iz 29 pokušaja, a gosti su šutirali 13 od 24.

Kao junak veoma dramatičnog meča izdvojio se Markus Pejdž koji je ubacio 25 poena, a iza linije 6,75 m šutirao je odličnih 10-8.

Crno-beli posle ovog trijumfa u Evrokupu imaju skor 3-3 i za dva dana igraju u Beogradu zaostali meč sa Huventudom. Uniks ima učinak 4-3, a u četvrtak igra sa Buržom takođe utakmicu koja je trebalo ranije da bude na programu.

Poslednju utakmicu u Evrokupu Partizan je odigrao još 28. oktobra, kada mu je francuski Burž u Beogradu naneo poraz 89:76, posle čega je raskinut ugovor sa trenerom Vladom Šćepanovićem. Posle toga dva meča nisu odigrana sa Huventudom i Venecijom zbog zaraženih protivničkih igrača kovidom-19, pa je ovaj susret bio prvi na evropskom frontu Saša Filipovskog od dolaska u Humsku.

Veoma značajan za crno-bele zbog borbe za narednu fazu, a dodatan motiv je bio revanš zbog teškog poraza u prvom okršaju u Rusiji – 93:70. Rusi su bolje otvorili i duel u Beogradu, predvođeni najboljim trojkašem Evrokupa Džamarom Smitom i Džordanom Morganom, prvu deonicu su dobili rezultatom – 26:20. Ono što je moglo da raduje pristalice crno-belih, ali i sve u klubu, je izlazak na teren Vilijama Mozlija, koji je prethodni period proveo na dužoj pauzi zbog povrede. Njegovo prisustvo se odmah osetilo na terenu…

Partizan je pronašao odgovor na protivničku igru u drugoj četvrtini, pa je i rezultat bio znatno povoljniji za njih. Zagorac, Mekintajer i Pejdž su se pobrinuli da na pauzu beogradski tim ode sa vođstvom od pola koša – 40:39. Iako je Uniks u prvom poluvremenu šutirao za tri 14-7 (Partizan 12-5), nije mu to bilo dovoljno da sačuva prednost do pauze.

U trećoj četvrtini je viđen pravi trojkaški obračun. Džamaru Smitu su na crtu izašli Dangubić, Veličković i Pejdž, koji su redom pogađali iz daljine. Više raspoloženih šutera u crno-velom dresu značilo je i najveće vođstvo domaćih u 30. minutu – 63:55.

Tri minuta kasnije gosti su uspeli da dođu do izjednačenja preko Smita, što je značilo da će se u Beogradu poslednji minuti doneti veliku neizvesnost… Rezultatska klackalica nije prestajala, nisu dali ni jedni ni drugi protivniku da se odlepi na više od tri poena razlike, sve dok Pejdž nije pogodio osmu trojku za 84:80. Nije posustajao ni Uniks… Mekintajer je devet sekundi pre kraja doneo crno-belima prednost 88:85, Rusi su smanjili na dva razlike.

Pejdž je na kraju overio trijumf, ali i nagradu za junaka ove bitne pobede.

Partizan: Miler-Mekintajer 15 (4as), Zagorac 14 (8sk, 4as), Pejdž 25 (10-8 za tri), Dangubić 8, Gordić, S. Janković, Angola, Veličković 5, N. Janković 6, Tomas, 8 Trifunović 3, Mozli 5.

Uniks: Braun 16 (6sk), Antipov, Kenan 19 (9-4 za tri), Žbanov, Volters 1 (5as), Vajt 8, Sergejev, Klimenko, Užinski 6 (2-2 za tri), Smit 14 (6-4 za tri, 6as), Morgan 12 (7sk, 3as), Kolešinkov 10 (4sk).