Partizan bolji od Mege: Dangubić pokrenuo valjak, Jaramaz presudio bivšem klubu

11:54 >> 12:20

0

Autor: M. Rogač

Crno-beli slavili u 23. kolu ABA lige - 98:88

Košarkašima Partizana posle Mornara, morali su da pruže ruku i čestitaju i igrači Mege. Crno-beli su prethodne nedelje protiv Barana prekinuli seriju od sedam poraza u ABA ligi, a danas su u matine terminu zabeležili i drugi trijumf u nizu. Ovog puta su Dangubić i Jaramaz presudili bivšem klubu u meču koji je obeležio veliki broj preokreta i serija poena – 98:88 (30:23, 23:32, 22:15, 23:18).

Napadački veoma efikasno prvo poluvreme odigrano je u Hali sportova “Ranko Žeravica”, ekipe su zajedno postigle čak 108 poena. Partizan je bio bolji u prvoj četvrtini, a glavnu ulogu je igrao Nemanja Dangubić. Od prvih 16 poena crno-belih čak 12 je bilo delo krilnog igrača, koji je bio najzaslužniji za vođstvo. U završnici uvodne deonice Pejdž je ubacio dve trojke, Perkins još jednu, pa su se crno-beli odlepili na 30:21. Raspoloženi Filip Petrušev je tri sekunde pre kraja smanjio na sedam razlike.

Drugu četvrtinu je Mega otvorila na fantastičan način. Nanizali su 14 poena i potpuno okrenuli stanje na terenu i rezultat na semaforu (37:30). Posle tri minuta igre njihov nalet je trojkom presekao Pejdž… Bilo je do kraja poluvremena i atraktivnih zakucavanja, lepih akcija, rezultatske klackalice. Na teren se vratio i posle duže pauze Erik Mika. Na pauzu je sa prednošću otišla ekipa Vladimira Jovanovića – 55:53.

Posle dva minuta igre u trećem periodu trojkom Jaramaza Partizan je poveo – 61:59. Pogađao je i Trifunović, razigrao se i Tomas, pa su crno-beli pred poslednjih deset minuta imali plus pet. Sedam minuta pre kraja utakmice ekipa Aleksandra Matovića je preko Mozlija došla do dvocifrene prednosti (81:70). Međutim, Mega se nije predavala. Smit i Tepić su pokrenuli seriju poena, a Petrušev je trojkom doneo preokret – 88:86. Uspeo je Partizan da se izvuče iz te situacije, najviše zahvaljujući bivšem igraču Mege – Ognjenu Jaramazu. Preuzeo je odgovornost u završnici i poveo svoj tim ka devetoj pobedi… Tačku na trijumf i dobru individualnu partiju zakucavanjem je stavio Nemanja Dangubić.

Posle 23. kola Mega je na petoj poziciji sa skorom 14-9 i bez šansi da se plasira u plej-of. Do kraja će odigrati još utakmice sa Budućnosti, FMP i Cedevita Olimpijom. Crno-beli su do sada ostvarili devet pobeda i 13 poraza, nalaze se na sedmom mestu. Njima su preostali još mečevi sa Krkom, FMP i Splitom.

MEGA: Mišković 4 (2sk), Smit 18 (8as), Petrušev 21 (9sk, 2as), Tepić 4 (2sk), Kljajević, Momirov 7 (3as), Simonović 14 (6sk), Cerovina 8 (3sk), Matković 6 (7sk), Kazalon 6 (2sk, 3as), Langović.

PARTIZAN: Mika 10, Pejdž 9 (4as), Dangubić 20 (4sk, 2as), Stefanović, Jaramaz 22 (2sk, 6as), Veličković, Perkins 3 (4sk), Janković 2 (3sk), Tomas 10 (12sk, 4as), Trifunović 11, Mozli 11 (7sk).