20.04.2021

21:29 >> 21:39

0

Počeli četvrtfinalni dueli u Evroligi

Četvrtfinalni dueli u Evroligi su počeli.  Domaći timovi su ostvarili trijumfe na startu serija koje se igraju na tri dobijene utakmice.

Efes je u Istanbulu savladao Real Madrid – 90:63 (20:18, 24:22, 20:10, 26:13).

Oslabljeni Madriđani su se držali u prvom poluvremenu, ali su pali u drugom. Turski tim je preuzeo konce igre u nastavku i diktirali su ritam do kraja.

Predvodili su ih Buboa (19, 5sk) i Šanli (16, 8sk). Vasilije Micić je za 23 minuta upisao sedam poena, pet asistencija i dva skoka, ali se u završnici povredio i hramljući je napustio teren. U redovima gostiju su se istakli Tompkins (13, 3sk) i Tavares (10, 9sk).

– Osećam se dobro, pogledaćemo celu situaciju i sve. Dogodila se nezgoda u završnici, ali ponavljam, osećam se dobro – rekao je Micić posle utakmice.

Za razliku od Turske, u Italiji je bilo znatno uzbudljivije i neizvesnije, iako tako nije izgledalo u jednom delu meča.

Armani je posle drame srušio Bajern – 79:79 (16:18, 11:26, 26:20, 26:14).

Bavarci su pred odlazak na poluvreme imali ogromnih „+19“ (25:44) i zaista je delovalo da će napraviti „brejk“. Posebno pošto su i na startu poslednjeg kvartala imali dvocifrenu prednost (56:67). Domaći tim nije odustajao, postepeno je topio prednost i najavio dramu.

Gist je pogodio oba slobodna bacanja za vođstvo na 0.7 stotinki do kraja (77:78). Etore Mesina je tražio tajm-aut i nacrtao je poslednju akciju. Panter je bio „mamac“, Dilejni je iz auta poslao loptu na obruč gde je Ledej pogodio za pobedu (79:78).

U domaćem timu su najbolji bili Ledej (17, 7sk) i Panter (11), Micov je dodao osam poena. U timu Andree Trinkijerija se istakao Sili (23), Lučić je dodao šest, a razlog za brigu je povreda Vajler-Veba koji je na igrao samo devet minuta.

Revanši su na programu u Milanu i Istanbulu za u četvrtak, posle čega se serije sele u Madrid i Minhen.