Micić režirao preokret: Efes od dvocifrenog minusa do trijumfa

0

Trijumf turskog tima protiv Albe

Kada su Vasilije Micić i Šejn Larkin raspoloženi za igru malo ko može da im parira. Osetila je to na svojoj koži Alba.

Efes je odbranio domaći teren – 84:76 (18:18, 18:26, 26:9, 22:23).

Nije izgledalo da će tako biti kada je pred kraj druge četvrtine gostujući tim došao do maksimalnih „+12“ (32:44). Šta god da je Ergin Ataman rekao svojim izabranicima u pauzi, dalo je rezultat.

Srpski plej, koji je u prvom delu dao svega četiri poena, se razigrao, počeo da asistira i da pogađa i na njegovim krilima je domaći tim treći kvartal završio sa devet poena prednosti i svega devet primljenih poena za 10 minuta (62:53). Nastavio je Micić da diriguje, a Larkin je trojkom u samoj završnici, ujedno i jedinim poenima u celom drugom poluvremenu, stavio tačku.

Micić je meč završio sa 15 poena i osam asistencija, Larkin je takođe dao 15 (6as), koliko i Moerman (8sk). Kod gostiju je Grejndžer bio najefikasniji sa 17 poena.

Efes u četvrtak dočekuje Himki, a Alba Armani.