KRAJ: Partizan slomio Krku "njenim oružjem"

0

Autor: A.Š.

Crno-beli ubedljivo do trećeg vezanog trijumfa

Copyright ABA/KK Partizan

Šanse za plej-of su izgubljene, ali košarkaši Partizana i te kako su imali motiv u današnjem meču ABA lige. U hali sportova „Ranko Žeravica“ dočekali su ekipu Krke i ubedljivo je savladali 91:67.

Imali su crno-beli razlog više za trijumf zbog prethodnog meča ovih timova. U decembru je Krka ostvarila rutinsku pobedu u Novom Mestu, pa su izabranici Aleksandra Matovića bili željni dokazivanja i “osvete” za jedan od najtežih poraza u veoma turbulentnoj sezoni.

Utakmica je završena pobedom Partizana 91:67.

36′ – CRNO-BELI ČUVAJU VELIKU PREDNOST

Ne dozvoljavju košarkaši Partizana rivalu da priđe ispod dvadeset razlike. Poenima Perkinsa, Mozlija i Tomasa crno-beli na isteku 36. minuta vode 81:66.

33′ – PARTIZAN SIGURAN

Trojkama Trifunovića i Perkinsa crno-beli na startu završne deonice dolaze do plus 23 – 78:55, 33. minut.

ABA/KK Partizan

30′ – KRAJ TREĆE ČETVRTINE

Na kraju treće deonice Partizan vodi 72:53, posle trojke Uroša Trifunovića u samoj završnici pretposlednjeg kvartala.

28′ – “VALJAK” PREBACIO PLUS 20

Na trojku Stipčevića, trojkama su odgovorili Perkins i Trifunović, dok je poene uz faul uz ubačeno dodatno bacanje upisao Erik Mika.

26′ – RASTE PREDNOST PARTIZANA

Dangubić, Janković i Tomas kreirali su seriju crno-belih 6:0 za novi maksimalni plus – 58:41 u 26. minutu.

24′ – CRNO-BELI NA PLUS 14

Na trojku Kemfora, trojkom je odgovorio Jaramaz, koji je potom lepom asistencijom ostavio Jankovića samog na zakucavanju. U 24. minutu crno-beli su ponovo na, dosad maksimalnih, plus 14 – 52:38. Rebec pogađa trojku za Krku.

22′ – PARTIZAN DOBRO OTVORIO DRUGO POLUVREME

Poenima Jaramaza i Jankovića crno-beli na startu drugog poluvremena vode 45:33. Posle poena Škifića i Pejdža za dva, Kemfor ubacuje još jednu trojku – 47:38, 22. minut.

20′ – POLUVREME

Na isteku 20. minuta Partizan vodi 41:33, posle vezanih trojki Bariča i Stipčevića u završnih 60 sekundi druge deonice. Prethodno su prvu trojku na meču crno-beli pogodili u 19. minutu, kada je Jaramaz povećao vođstvo “valjka” na 41:27.

18′ – PARTIZAN NA NAJVEĆEM PLUSU

Poenima Dangubića i Mozlija s linije penala (obojica 2/2)  crno-beli prave seriju 8:0 i dolaze do, dosad maksimalnih, plus 11 – 35:24. Seriju crno-belih trojkom prekida Stipčević.

16′ – ODBIJEN NALET GOSTIJU

Brzo su crno-beli napravili seriju 6:0 kojom su odbili nalet gostiju. Na trojku Bariča odgovorili su poenima sa poludistance Janković i sjajnim zakucavanjem Tomas – 31:24.

14′ – KRKA U SERIJI TROJKI

Vezanim trojkama Škifića i Kemfora (dve) Krka na isteku 13. minuta poravnava rezultat – 21:21, ali Pejdž i Jaramaz prekidaju seriju gostiju i vraćaju crno-bele u vođstvo – 25:21, 14. minut.

12′ – PARTIZAN ČUVA PLUS

Poenima Trifunovića i Perkinsa crno-beli su odbili pokušaj gostiju da već na startu druge deonice neutrališu prednost Partizana – 20:12.

10′ – KRAJ PRVE ČETVRTINE

Poenima Perkinsa crno-beli su minut i po pre kraja prve deonice dostigli dvocifreni plus (16:6), ali je Lapornik postigao brzih pet poena i tako prepolovio vođstvo crno-beih, koji na prvi dvominutni odmor odlaze sa plus pet – 16:11.

8′ – KRKA U PROBLEMIMA

Partizan poenima Erika Mike dolazi nadomak dvocifrenog plusa na usteku 8. minuta meča – 14:6.

6′ – PARTIZAN BOLJI

Samo tri poena su postigli gosti za više od šest minuta u prvoj deonici, pa Partizan poenima Dangubića i Jankovića vodi 10:3 na ulasku u 7. minut meča.

4′ -NEEFIKASAN POČETAK

Prve poene gosti postižu posle više od tri i po minuta igre, ali ni crno-beli nisu blistali u napadu, pa je na isteku 4. minuta rezultat 5:3 za Partizan.

2′ – POČEO MEČ

Poenima Tomasa u reketu Krke otvoren je meč u Hali sportova “Ranko Žeravica” – 2:0, 2. minut.