KRAJ: Olimpija se prošetala kroz Beograd

0

Autor: A.Š.

Crveno-beli lako i ubedljivo poraženi od italijanskog tima

Obaveze od četiri meča u razmaku od sedam dana za košarkaše Crvene zvezde. Počelo je pobedom protiv FMP-a, nastavlja se duplim evroligaškim programom, koji nije počeo kako su se crveno-beli nadali.

Prvi od dva meča u elitnom takmičenju izabranici Dejana Radonjića završili su ubedljivim porazom milanske Olimpije 93:72.

Utakmica je završena pobedom Olimpije  93:72.

36′ – OLIMPIJA IMALA PLUS 29

Poenima Uskokovića (trojka) i Lojda u kontranapadu, crveno-beli su uspeli da zaustave seriju rivala koji je bio nadomak plus 30 – 89:63, 36. minut.

34′ – ZVEZDA U SVE VEĆEM MINUSU

Poenima Kajla Hajnsa pod košem Olimpija je otišla na novi najveći plus  85:58.

32′ – PANTER

Ognjen Dobrić je najraspoloženiji igrač Zvezde, ubacio je još jednu trojku, ali na drugoj strani Kevin Panter nastavlja da pogađa iz svih pozicija (20 poena zasad) – 80:54, 32. minut.

30′ – KRAJ TREĆE DEONICE

Pred poslednji dvominutni odmor Zvezda gubi 75:51.

28′ – ZVEZDA PROPUŠTA PRILIKE DA SMANJI MINUS

Pred završna dva minuta treće deonice Milano vodi 71:48 posle poena Noka.

26′ -NOVI NAJVEĆI PLUS GOSTIJU

Bez mnogo problema gosti održavaju stečeni plus. Posle pet vezanih poena Šildsa gosti idu na novi najveći plus – 69:44.

24′ – OLIMPIJA NA PLUS 23

Uskoković pogađa dva bacanja posle tajm auta Radonjića i prekida seriju rivala, ali Kevin Panter ulazi u seriju (šest vezanih poena, 14 ukupno) i održava plus 17 gostiju – 55:38. Posle trojke Rola Milano dolazi do plus 20 – 58:38. Posle trojke Lojda, precizni van linije 6.75 su Lidej i Panter, milanski tim odlazi na, dosad najvećih, plus 23 – 64:41, 24. minut. Radonjić je primoran da na polovini treće deonice potroši i drugi tajm aut.

22′ – LOŠ START ZVEZDE U TREĆOJ DEONICI

Poenima Lideja i Pantera (četiri vezana) Olimpija na startu drugog poluvremena pravi seriju 6:0 i na isteku 22. minuta vodi 53:36.

20′ – POLUVREME

Na kraju prvog poluvremena Olimpija vodi 47:36 posle trojke Kevina Pantera uz zvuk sirene.

18′ -ZVEZDA PRETI

Armani je prokockao dva napada na plus 11, što je Simonović kaznio trojkom za minus osam 39:31 u 18. minutu.

16′ – OLIMPIJA ODBILA NAPAD

Simonović i Lojd su vezanim poenima pokušali da pokrenu saigrače, ali su Panter (dva), Hajns (dva posle ofanzivnog skoka) i Bruks (trojka) odbili Zvezdin nalet. Prošlo je pet i po minuta igre u drugoj deonici, a crveno-beli nemaju nijedan faul, Olimpija vodi 37:25. Lojd ubacuje važnu trojku za Zvezdu.

14′ – DOBRIĆ POKRENUO ZVEZDU

Dobrić je ubacio još jednu trojku, ali velike probleme crveno-beli imaju s linije penala (3/7). Jagodić Kuridža je bio polovično precizan, ali potom u kontri Zvezdin krilni centar poentira pod košem i spušta prednost Milana na jednocifren broj – 30:21.

12′ – OLIMPIJA POVEĆAVA PLUS

Trojkom Datomea i poenima Tarcuskog iz ofanzivnog skoka Olimpija ima, dosad najvećih, plus 15 – 27:12 na isteku 11. minuta. Dobrić pogađa prvu trojku za Zvezdu na meču na isteku 12. minuta, ali Lidej odmah uzvraća na isti način – 30:15.

10′ – KRAJ PRVE ČETVRTINE

Uneli su u finišu prve deonice Lazić i Simonović određenu dozu agresivnosti u Zvezdinu igru, prišli su crveno-beli u jednom trenutku na minus sedam, ali Šilds (dva) i Datome (tri) doneli gostima dvocifreni plus na kraju prve deonice 22:12.

7′ – ZVEZDA SE BUDI

Mini seriju Zvezde 4:0 trojkom prekida Lidej – 13:4, 6. minut. Posle poena Davidovaca iz prodora Kuzmić je promašio dva bacanja. Na drugoj strani Hol faulira Šildsa prilikom šuta za tri poena. Košarkaš Olimpije je bio precizan dva puta  za vođstvo gostiju – 15:6.

5′ – DVOCIFRENI PLUS GOSTIJU

Veliki problemi za crveno-bele na startu meča, u jednom od napada nisu uspeli loptu da prenesu na polovinu rivala za osam sekundi, pa gosti poenima Micova (2/2) i Hajnsa  (1/2) posle četiri i po minuta igre vode 10:0. Lojd postiže prve poene za Zvezdu na meču posle četiri minuta i 45 sekundi.

3′ – ZVEZDA BEZ POENA

Zvezda je bez poena više od tri minuta Uskoković je promašio dve trojke i jedan šut s poludistance, Lojd je bio neprecizan van linije 6.75, pa Milano sa dva poena Micova i trojkom Lideja na isteku trećeg minuta vodi 7:0.

1′ – POČEO MEČ

Počeo je duel u dvorani “Aleksandar Nikolić”. Prvu petorku Zvezde čine Uskoković, Lojd, Davidovac, Jagodić Kuridža i Noko, koji je u prvom napadu napravio prekršaj. Prve poene na meču postiže Hajns.