Jokić i starteri zakucani za klupu, trener Meloun izgubio protiv Oklahome sa rezervistima

23.12.2021

06:07

0

Loše veče za Srbina završeno sa postignutim 9.000. poenom u NBA karijeri

jokic2 - Copyright Tanjug/AP

Nikola Jokić ima pravona slab dan. Tačnije, ovu procenu je doneo trener Denvera Majkl Meloun, koji je Srbina ostavio na parketu svega 25 minuta, nezadovoljan igrom celog tima protiv Oklahome koja je slavila pobedu rezultatom 108:94.

Jokić je završio utamicu sa 13 poena, sedam skokova i tri asistencije, ali je i tako mršavim učinkom bio najefikasniji igrač poraženog tima. Srbin je na ovoj utakmici došao do 9.000 poena u NBA karijeri, ali je ovaj vredan jubilej ostao u senci loše igre cele ekipe i 15 poraza u sezoni.

Iza ovog poraza najviše stoji odluka Melouna da Jokića uopšte ne uvede u igru u poslednjoj četvrtini, a njegovu sudbinu su podelili i ostali starteri.

- Kada sam u nedoumici, na teren šaljem samo one koji žele da igraju čvrsto, a starteri nisu zaslužili danas da igraju - rekao je Meloun posle utakmice.