Partizan nije izdržao na teškom gostovanju, Lokomotiva našla rešenje za crno-bele

22.12.2021

18:28

0

Tim Željka Obradovića igrao je bez Rodiona Kuruca, Matijasa Lesora i Uroša Trifunovića

20211117npLeDay2 - Copyright MN Press

Odlična utakmica u Krasnodaru,  mnogo poena, ali na kraju Partizan nije uspeo da preokrene i da dobije Lokomotivu u okviru Evrokupa. Nošeni dobrom igrom Erika Mekoluma ruski tim stigao je do pobede od 101:94. Amerikanac je završio meč sa rekordnih 33 poena i indeksom korisnosti od čak 37. Darijus Tompson je bio blizu tripl-dabla sa 10 poena, 10 asistencija i devet skokova.

Partizan je držao egal čitavim tokom utakmice, ali je posustao u poslednjoj deonici kada mu je nedostajala malo bolja odbrana i veća koncentracija da napravi veliki brejk. Na kraju može čak da bude i zadovoljan razlikom u porazu. Čisto zbog mogućih "krugova".

Najefikasniji u redovima Partizana bio je Gregor Glas sa 20  poena, a pratio ga je Zek Ledej sa 19. Aleksa Avramović je dodao 15.

Ostaće žal kod pristalica crno-belih što Partizan nije iskoristio činjenicu da je Motli morao da izađe napolje već startom druge deonice. Očigledno je odbrana bila problem čim su crno-beli primili čak 101 poen.

Ukoliko Partizan i Lokomotiva  budu rešavali pitanje prvoplasiranog u grupi, ovih sedam razlike Lokosa ne deluje nenadoknadivo.

Pored Mekoluma Lokomotivu su do pobede vodili i Kid sa 15, Kvin sa 15 i Motli sa 11 poena i šest skokova.

Važno je za crno-bele što se u tim vratio Panter sa 14 poena. Tim Željka Obradovića igrao je bez Rodiona Kuruca, Matijasa Lesora i Uroša Trifunovića.

EVROKUP: Lokomotiva - Partizan 101:94 (22:23, 23:19, 25:23, 31:29)
Dvorana: Basket Hol
Sudije: Lamonika, Racis, Haliko

LOKOMOTIVA: Vitington 6, Mekolum 33p, 5as, Kuk 15, Motli 11p, 6sk, Kid 16, Ilnitski 3, Tompson 10p, 9sk, 10as, Vilijams 6, Martijuk 1, Paunić, Vediščev, Emčenko

PARTIZAN: Panter 14p, 6sk, Ledej 19p, Zagorac 11p, Avramović 15p, Koprivica 2, Dangubić 2, Smailagić 8p, 7sk, Miletić, Mur 1, Glas 20, Madar 2

Trento - Hamburg 20.00

40. MINUT  - Lokomotiva vodi s 96:88. Kid trojkom vodi Lokose na 99:88. Crno-beli će sada juriti što manju razliku. Ledej je ubacio dvojku - 99:90. Panter je ubacio dvojku, a onda i promašio trojku. Kraj utakmice.

39. MINUT - Na dva minuta do kraja Lokomotiva vodi pet razlike i ima loptu u posedu. Teška situacija za crno-bele. Vitington ide na liniju za penale - 93:88. Uz mnogo sreće lopta je stilga do Kida - 96:88

38. MINUT - Sjajan potez i akcija koju je iskoristio Avramović. Crno-beli kasne tri poena, ali Mekolum je još engima za odbranu crno-belih.

37. MINUT - Vitington je doneo Lokomotivi teške ali važne poene - 84:79. Zatim tehnička klupi Lokomotive. Sada je 84:82. Neizvesna završnica je u toku. A onda i laki poeni Dangubića na obruču.

36. MINUT - Pogađa Panter trojku i to uz faul! Sjajan potez Amerikanca. Potom je promašio slobodno bacanje,  pa došao do lopte, a onda je Glas promašio trojku, pa pogađa Avramović - 79:77

35. MINUT - Evo novih poena Pantera i Partizan kasni samo četiri poena - 76:72. Mekalum je potom  izvukao jako težak šut. Preuzeo je odgovornost posle izlaska Motlija iz igre- 79:72

33. MINUT - Panter je proradio i to je dobra vest za Partizan,a loša je što kasni šest poena. Zagorac ubacuje važnu trojku - 76:70. Njegova dobra partija.

31. MINUT - Počela je poslednja deonica utakmice u Krasnodaru. Lokomotiva vodi sa 72:65 i trenutno je bliža trijumfu, ali Partizan i dalje ima šanse da se vrati jer razlika nije prevelika.

KRAJ TREĆE DEONICE - 70:65

30. MINUT - Posle lošeg napada Mura nije se snašao ni Zagorac. Potom Smailagić faulira Tompsona - 68:62. Kuk je položio iz teške situacije za 70:62. A onda vrlo važna trojka Pantera - 70:65!

28. MINUT - Panter dobar u odbrani, a prethodno je Vilijams pogodio i nastavlja se neizvesna utakmica u Rusiji u derbiju u okviru Evrokupa. Ofanzivni skok pa poeni Smailagića - 62:62. Trenutno bolje igraju i jedni i drugi  u napadu nego u odbrani. Pa Smailagić gazi aut-liniju - 67:62. Ruski tim pravi mini-seriju.

24sedam/Katarina Mihajlović

26. MINUT - Trojka Glasaaaa! Sjajan potez Partizanovog beka. Šteta što je Panter promašio na drugoj strani, a pogađa Mekolum - 60:57. Ali Glas nastavlja da šije trojke i drži crno-bele u igri - 60:60

24. MINUT - Avramović je došao do poena posle odličnog prodora. A onda Koprivica popravlja promašaj Ledeja i Partizan vodi 54:53! Međutim, daleka trojka Mekoluma je usledila - 56:54

23. MINUT - Poravnao je Partizan, a onda Lokosi brzo stigli do dva brza koša. Na drugoj strani precizan Ledej - 49:47. Sigurno će domaćem timu nedostajati Motli, ali Tompson ubacuje trojku - 52:47. Vraća trojku Zagorac - 52:59

21. MINUT - Počelo je drugo poluvreme i to sa duelom Motlija i Ledeja. I sviran je nesportski faul Džonatanu Motliju. I sa tehničkom iz prvog poluvremena za njega je ova utakmica završena! Odlična vest za crno-bele! Posle poena Avramovića sada je nerešeno 45:45

POLUVREME - 45:42

20. MINUT - Dobro je da je Motli promašio novi pokušaj za tri poena, ali onda ni crno-beli ne koriste svoj napad - 43:42. Smailagić nije pogodio šut za tri poena, četiri sekunde su do kraja poluvremena. Kraj druge deonice - 45:42

18. MINUT - Sjajno je prošao Smailagić, slalom je načinio među igračima Lokosa i položio. A onda loš faul Mura na šutu za tri poena  - 35:39. Ispred Koprivice dobar je bio Motli i ubacio loptu kroz obruč. Opet je neko dobio tehničku iz redova Lokomotive - 37:40. Zatim sjajna asistencija Glasa za Smailagića - 37:42. Ali, onda Motli daje trojku, neverovatno... 43:42

16. MINUT - Zagorac i Ledej efikasni, odlično se bore sa Motlijem za sada pa Partizan vodi sa 34:31 sredinom druge deonice. Ušao je i Mur u igru. Potom Lamonika svira tehničku klupi Lokomotive, to je dobra stvar za crno-bele. I onda trojka Glasaaaaa, ali vraća Kid lakim poenima - 33:37

13. MINUT - Zagorac se trudi da odbrani Motlija, ali je napravio faul i Amerikanac je otišao na liniju za penale - 29:29. Za sada egal utakmica u Krasnodaru. Rusi vode 31:29, teško se realizuju akcije sa obe strane u poslednjih nekoliko minuta.

11. MINUT - Prvi napad Partizana nije iskoristio Zagorac, a na drugoj strani precizan je bio snažni Alan Vlijams - 24:25. Avramović donosi poene crno-belima sa penala - 27:29

KRAJ PRVE ČETVRTINE

10. MINUT - Lokosi su ishitreno rešili par napada i promašili, sa druge strane ne pogađa ni Avramović. I posle 10 minuta igre Partizan ima rezultat 22:23! Vode crno-beli! Odličan rezultat posle prve deonice.

9. MINUT - Partizan je uvideo da ne sme da ostavi Stentona Kida samog na šutu za tri poena pa Lokosi vode sa 22:17. Smailagić je precizan sa linije penala - 22:19. Ledej je krenuo da zakuca i fauliran je pa je sada 22:21. Drže se crno-beli.

7. MINUT - Evo serije Partizana, Avramović je pogodio ispod koša i sada je 17:15. Jako važno je za crno-bele što su uspeli da se vrate u egal rezultat i da nisu dopustili Rusima da se odlepe. Potom Kuk daje dva slobodna bacanja za 19:15. Glas igra prilično hrabro - 19:17.

6. MINUT - Na terenu je i Ivan Paunić, bivši igrač Partizana. A onda Ledej vraća trojkom i sada je 17:11. Odlično igra Amerikanac. A onda i Madar pogađa dvojku, nagazio je liniju i smanjio na 17:13

4. MINUT - Malo su sudije razbile ritam igre, a onda je usledio i problem sa semaforom pa je zato i meč malo "iseckan" za sada. Tompson je ubacio trojku uz faul Koprivice - 11:6. Zatim i Mekolum ubacuje trojku - 14:6. Prave domaći razliku, a vraća Glas poenima na obruču - 14:8. Nova trojka Rusa je usledila - 17:8

2. MINUT - Evo i trojke Ledeja! Za sada crno-beli dobro šutiraju spolja, a onda vraća Ilnitski. Raspoloženi u napadu i jedni i drugi - 7:6. Probali su crno-beli sa promenom odbrane na startu, ali to nije još dalo rezultat. U toku su problemi sa semaforom.

1. MINUT - Počela je utakmica u Krasnodaru. Panter je u timu. Prvi napad ima ruska ekipa. Crno-beli ne računaju na Kuruca i Trifunovića. I evo prvih poena upravo za Motlija, strašnog košarkaša Lokomotive - 2:3, a trojku ubacuje Glas.