Veliki brejk Cedevite Olimpije! Blažič i Ferel osvojili Valensiju!

22:02

0

Slovenački tim ostvario značajnu pobedu u Evrokupu

PARTIZAN_vs_CEDEVITA_63 - Copyright MN Press

Cedevita Olimpija napravila je veliki brejk i vratila se u borbu za mesto u nokaut fazi Evrokupa. Slovenački tim slavio je u Valensiji 97:85 (24:22, 19:22, 27:20, 27:21), uhvativši tako priključak za vodećim timovima B grupe drugog po jačini Evroliginog takmičenja.

Meč je obeležio odličan šut obe ekipe. Precizni dalekometni pokušaji ređali su se na obe strane i bili su najzaslužniji za veliki broj preokreta tokom utakmice.

Slovenci su, predvođeni Murićem (tri trojke u prvih sedam minuta) brzo stigli do dvocifrenog plusa (22:12), da bi domaći uzvratili serijom 11:0 i brzo vratili prednost na svoju stranu (27:24, 12. minut).

Do kraja prvog poluvremena Valensija je pokušavala da napravi značajniji plus, u 17. minutu je stigla i do plus sedam (39:32), ali su u drugoj deonici veliku ulogu u održavanju rezultatskog priključka Cedevite Olimpije odigrali Blažič, Ferel Ogust.

Prelomni momenat meča odigrao se početkom drugog poluvremena, kada je slovenački tim serijom 16:0 stigao do 59:47 u 25. minutu. Ispostavilo se na kraju da domaćinu posle toga nije bilo povratka, iako su, pre svega zahvaljujući sjajnom šutu za tri poena, šest minuta pre poslednjeg zvuka sirene prišli na 80:75.

Blažič je sa 24 poena (4 sk, 5 as) bio ubedljivo najefikasniji igrač meča, Ferel (7 as) i Murić dodali su po 15, a dvocifreni su još bili Pulen (13), Ogust (11) i Edžim (10). Domaćina je poenterski predvodio Van Rosom (13), poen manje je postigao Prepelič.

Jedini meč u Partizanovoj grupi večeras su odigrali Metropolitan i Androra. Francuski tim je pred svojim navijačima slavio 81:74 (18:20, 17:20, 19:12, 27:22), pošto je uspeo da nadoknadi 10 poena zaostatka iz 17. minuta meča (34:24).