Zvezdin „Pionir“ progutao Bajern! Crveno-beli izdržali silmutanku Lučića i srušili Nemce!

21:48

0

Velika pobeda izabranika Dejana Radonića

CRVENA_ZVEZDA_vs_BAYERN_24 - Copyright MN Press

Košarkaši Crvene zvezde vratili su se u borbu za Top 8. U sjajnoj atmosferi punih tribina dvorane "Aleksandar Nikolić", crveno-beli su u sjajnom meču savladali jednog od direktnih konkurenata za poslednje mesto koje vodi u doigravanje minhenski Bajern - 81:78 (20:21, 26:24, 19:22, 16:11).

Večeras je u beogradskom hramu košarke odigran možda i najbolji evroligaški meč ove sezone. Od prvog do skoro poslednjeg minuta ekipe su se smenjivale u vođstvu, uz sjajne procente šuta na obe strane i dvoboj srpskih reprezentativaca Nikole Kalinića i Vladimira Lučića.

Nekadašnji kapiten Partizana bio je izuzetno motivisan protiv najvećeg rivala. U prve tri četvrtine bio je nerešiva enigma za defanzivu srpskog i regionalnog prvaka, kojem je u tom intervalu ubacio 21 poen. Ipak, Bajern je igrao dok je Lučić bio u elementu. Onog momenta kada je iskusni krilni košarkaš zaustavljen, brod minhenskog tima je počeo da tone i do poslednjeg zuvka sirene nije uspeo da se održi na površini.

Nestvarni pehovi dešavali su se Zvezdi na ovom meču, što večerašnjem trijumfu daje dodatno na težini. Već na startu meča Kuzmić je u jednoj defanzivnoj akciji zakačio prstima desne šake dres igrača Bajerna, pa je do kraja susreta morao da ih imobiliše. Srećom, on je mogao da nastavi meč, ali ne i Dejan Davidovac, kojem je na samom startu drugog poluvremena posle postignutih poena, u vraćanju na svoju polovinu, na nogu stao Kuzmić i izvrnuo mu skočni zglob.

Za razliku od nekih prethodnih utakmica, crveno-beli su večeras šutirali izvanredno za tri poena. U prvom poluvremenu su ubacili sedam od devet pokušaja, na kraju meča 10/18, a Bajern je rezultatski plus uspevao da zadrži isključivo sjajnim skokom u napadu. Košarkaši nemačkog tima su u prvom poluvremenu uhvatili su čak 11 lopti pod Zvezdinim obručem (ukupno 15), a kada su Radonjićevi izabranici taj segment igre uspeli da iskontrolišu, uz zaustavljanje Lučića u završnih 10 minuta meča (bez poena), rezultat je došao ekspresno.

Izuzetnu rolu večeras je odigrao i Branko Lazić. Zvezdin kapiten je na startu završne deonice pogodio izuzetno važnu trojku u momentima kada je Bajern pretio da prelomi meč u svoju korist, da bi nešto kasnije ubacio još jedan šut van linije 6.75 u seriji domaćina 11:0, koja se na kraju ispostavila i kao presudna za konačan ishod susreta.

CRVENA ZVEZDA: Volters 3, Davidovac 4, Mitrović 9, Lazić 12, Kalinć 20 (7 sk, 4 as), Dobrić 9, Holins 3, Ivanović 11, Marković 3, Kuzmić 4, Cirbes 3.
BAJERN: Vajler Beb 16 (6 sk, 5 as), Tomas 9, Volden 4, Rivers 4, Hanter 11 (10 sk), Jaramaz 11, Lučić 21 (4 sk), Obst, Rubit 2.

Crvena zvezda - Bajern 81:78

40. MINUT - Zvezda je na pragu pobede, minut i po pre kraja ima plus osam i napad. Vajler Beb pogađa trojku 25 sekundi pre kraja, Radonjić traži minut odmora. Zvezda i dalje ima sve u svojim rukama - 80:75. Mitrović je polovično precizan s linije penala 12.7 sekundi pre kraja. Jaramaz ubacuje trojku za 81:78, tri sekunde pre kraja. Radonjić traži joj jedan tajm aut. KRAJ! Pobeda Zvezde 81:78!

38. MINUT - Ivanović je napravio faul u napadu, srećom po Zvezdu, Lučiću izlazi trojka iz obruča. Kalinić lako poentira, dva minuta i 20 sekundi Zvezda vodi 80:72. Volden je promašio trojku na jednoj, Lazić na drugoj strani.

36. MINUT - Tomas promašuje trojku posle tajm auta Trinkijerija, a potom Luka Mitrović poentira u reketu Bajerna za plus osam - 78:70, 35. minut. Nova izgubljena lopta Nemaca, Lazić pa Ivanović promašuju vezane trojke na plus osam. Vajler Beb se na ofanzivnom skoku izborio za dva bacanja, pogodio je oba i prekinuo seriju Zvezde 11:0 - 78:72 na isteku 36. minuta.

34. MINUT - Ivanović poenitra sa poludistance, Zvezda ponovo vodi - 71:70 na isteku 33. minuta. Luka Mitrović poentira iz reketa, Zvezda je na plus tri. Posle Vajler Beba i Volden promašuje trojku, a potom Lazić u kontri ubacuje šut van linije 6.75 za erupciju "Pionira". Zvezda ima, dosad najvećih, plus šest - 76:70, 34. minut.

32. MINUT - Crveno-beli su prokockali uvodni napad u četvrtoj deonici, Hanter na drugoj strani poentira sa poludistance - 69:65. Kalinić pogađa sa poludistance. Jaramaz je na drugoj strani polovično precizan s linije penala. Bajern u 32. minutu vodi 70:67 u 32. minutu. Kalinić drži Zvezdu u ovim momentima, postigao je svoj 18. poen.

30. MINUT - Ivanović postiže novu trojku za Zvezdu, pri tom Trinkijeri dobija tehničku grešku, a Lazić ubacije slobodno bacanje. Ekspresna serija crveno-belih 7:0 za plus tri u 29. minutu - 63:62. Lučić poentira i sa poludistance. Ivanović je pogodio dva bacanja - 65:62. Nova trojka Lučića, 21. poen u dosadašnjem toku meča. Posle promašene trojke Ivanovića, Hanter završava alej-upom dodavanje Vajlera Beba. Bajern na poslednji dvominutni odmor ide sa plus dva - 67:65.

28. MINUT - Novi poeni Jaramaza, Bajern je na minus jedan u 27. minutu - 56:55. Lučić ubacuje novu trojku, Bajern je ekspresno vratio vođstvo. Sada Radonjić reaguje tajm autom - 58:56 na isteku 27. minuta. Nova izgubljena lopta Zvezde, Cirbrs potom faulira Lučića pod košem Bajerna. Srpski reprezentativac ubacio je dva penala - 60:56, 28. minut. Izuzetno važna trojka Lazića, kojom je prekinuta serija gostiju 9:0.

26. MINUT - Posle poene Kalinića, Holins krade loptu gostima i atraktivno zakucava. "Pionir" je eksplodirao, a Trinkijeri traži tajm aut. Zvezda vodi 56:51 u 25. minutu. Jaramaz poentira sa poludistance na isteku napada - 56:53.

24. MINUT - Bajern je posle samo dva i po minuta treće deonice ispunio bonus. Kalinić je pogodio dva penala i vratio Zvezdi minimalnu prednost - 50:49. Posle Kalinića i Kuzmić ubacuje dva bacanja za plus tri crveno-belih na isteku 23. minuta. Na ulasku u 35. minut Dešon Tomas pogađa lake poene. Zvezda vodi 52:51.

22. MINUT - Rubit postiže prve poene na meču na otvaranju drugog poluvremena. Bajern vodi 47:47. Davidovac postiže poene sa poludistance iz teške situacije, ali mu je potom na neverovatan način Kuzmić stao na nogu i izvrnuo zglob. Davidovac je morao na klupu, a potom Rivers postiže lake poene. Veliki pehovi za Zvezdu večeras, još u prvoj deonici Kuzmić je povredio prst na desnoj ruci, ali je nastavio meč. Na isteku 22. minuta Bajern vodi 49:48.

20. MINUT - Volters pogađa trojku, a potom Lućić poentira sa poludistance za svoj 11. poen u dosadašnjem toku meča. Luka Mitrović čuva Zvezdi plus tri u završnici druge deonice - 46:43. Novi poeni Bajerna posle ofanzivnog skoka. Na poluvremenu Zvezda vodi 46:45.

18. MINUT - Posle dva ubačena bacanja Lazića, Otelo Hanter poentira posle ofanzivnog skoka, Bajern vodi 39:38 u 17. minutu. Kalinić poentira uz faul, pogađa i dodatno bacanje. Zvezda vodi 41:39 u 18. minutu. Posle 10. ofanzivnog skoka Bajerna, Lučić poentira za izjednačenje pred završna dva minuta prvog poluvremena.

16. MINUT - Laki poeni Vajlera Beba posle novog ofanzivnog skoka, kojima prekida seriju Zvezde 6:0 - 33:33, 15. minut. Na trojku Stefana Markovića, trojkom uz faul odgovara Vladimir Lučić. Nekadašnji kapiten Partizana je pogodio i dodatno bacanje. Bajern ponovo vodi 37:36 na isteku 16. minuta igre.

14. MINUT - Davidovac poentira sa poludistance. Poenima iz prodora Tomasa Bajern prekida mini seriju Zvezde 5:0. Nemci vode 31:27 u 14. minutu. Dobrić dosad igra perfektan meč. Ubacio je treću trojku iz trećeg pokušaja. Trinkijeri traži minut odmora 31:30. Zvezda vodi posle trojke Lazića - 33:31 na isteku 14. minuta igre.

12. MINUT - Poenima Tomasa otvoren je drugi kvarta. Kuzmić poentira posle ofanzivnog skoka, Bajern vodi 23:22 u 11. minutu. Vajleb Beb ubacuje novu trojku za Bajern. Posle izgubljene lopte Holinsa, Volden u kontri poentira uz faul i pogađa dodatno bacanje. Bajern vodi 29:22 u 12. minutu. Dobrić pogađa izuzetno važnu trojku.

10. MINUT - Jaramaz ubacuje svoju prvu trojku na meču, a treću za Bajern, koji vodi 19:14. Kalinić prekida seriju gostiju 8:0 poenima iz ofanzivnog skoka. Ivanović pogađa jedno od dva bacanja, posle promašenog drugog se izborio za loptu i ubacio trojku. Uz zvuk sirene Hanter poentira za minimalno vođstvo Bajerna na kraju prve deonice - 21:20.

8. MINUT - Cirbes i Kalinić vraćaju prednost Zvezdi, a potom Holins pogađa jedno od dva bacanja. Zvezda vodi 14:11 u 8. minutu. Hanter poentira uz faul, pogađa i dodatno bacanje za izjednačenje - 14:14. Nemci su u mini seriji 5:0, posle promašene trojke Lučića Vajleb Beb poentira posle ofanzivnog skoka. Radonjić odmah reaguje minutom odmora, Bajern vodi 16:14 na isteku 8. minuta meča.

6. MINUT - Luka Mitrović sa dva poena i Cirbes polovičnim učinkom s linije penala poravnavaju rezultat - 9:9 na polovini prve deonice.

4. MINUT - Kalinić je polovično precizan s linije penala - 6:5, 3. minut. Lučić ubacuje svoju prvu trojku na meču, a posle promašenog floutera Voltersa, Volden pogađa jedno od dva bacanja. Bajern vodi 9:6 na isteku 4. minuta igre.

2. MINUT - Meč je otvoren lakim poenima Kalinića i trojkom Tomasa. Bajern vodi 3:2 posle minut i po igre. Dobrić odmah vraća trojku. Kej Si Rivers poentira sa poludistance - 5:5. na isteku 2. minuta igre.

Pre prvog podbacivanja, crveno-beli su se simboličnim poklonom odužili Koriju Voldenu za partije iz prošle sezone.

Radonjić meč počinje s petorkom Volters, Dobrić, Kalinić, Mitrović, Kuzmić.