Furiozni FMP za 20 minuta oduvao Split! Poluvreme za brigu, pa demonstracija sile

14.12.2021

20:51

0

"Panteri" nastavili sa sjajnim rezultatima u AdmiralBet ABA ligi

fmp-split-52 - Copyright MN Press

FMP je nastavio sa sjajnim rezultatima u AdmiralBet ABA ligi. U premijernom meču 12. kola regionalnog takmičenja, "panteri "su u Železniku savladali Split 93:77 (27:26, 16:24, 26:10, 24:17) upisali 10. trijumf i zadržali korak za liderima Jadranske lige Crvenom zvezdom i Partizanom.

Početak meča nije nagoveštavao ni najmanju neizvesnost. Posle tri minuta igre FMP je već imao dvocifreni plus (16:6), ali su Splićani imali spreman odgovor i već u finišu prvog dela igre stigli do preokreta (23:20).

Osokoljeni ekspresnim povratkom, gosti su u drugoj deonici ubacili pet trojki i pred sam odlazak na veliki odmor stigli nadomak dvocifrene prednosti (50:41), ali su u drugom poluvremenu "panteri" maksimalno zategli odbranu, primili samo 27 poena, što se neminovno odrazilo na sigurnost na drugoj strani terena, gde su pitanje pobednika rešili već u uvodu završnog kvartala - 75:62, 32. minut.

Najefikasniji u pobedničkom sastavu bio je Radonjić sa 19 poena, Nevels je dodao 18, Džons 13 a Pavićević 10. U ekipi Splita Bajo je postigao 18 poena, Barič i Vuko po 12 a Perković 10.