Vasa sjajan, ali uzalud! Barsa u produžetku srušila prvaka Evrope!

20:35

0

Sjajan meč u Istanbulu

vasilije-micic-anadolu-efes-istanbul-eb21 - Copyright Euroleague

Sjajna partija srpskog reprezentativca Vasilija Micića ostala je u senci poraza njegovog Anadolu Efesa u derbiju 13. kola Evrolige od Barselone – 95:93 (20:25, 17:22, 25:21, 18:12, 15:13).

Duel evropskog prvaka i jednog od glavnih pretendenata da vladara skine sa trona opravdao je sva očekivanja. Efes je bio bolji u prvom, Barsa u drugom poluvremenu, pa je donekle bilo i pravično da dodatnih pet minuta odluči o pobedniku istanbulskog duela.

Plajs i Moerman, uz mini sekvence Larkina i Simona, doneli su Efesu dvocifrenu prednost na kraju druge deonice (47:37), a kada se početkom trećeg kvartala razigrao Micić razlika je brzo otišla na maksimalnih plus 12.

Ipak, Mirotić (dve), Kurik i Jokubaitis su trojkama brzo vratili izabranike Šarunasa Jasikevičijusa u rezultatski priključak, da bi potom Micić sa sedam vezanih poena nagovestio da bi dva boda, ipak, mogla da ostanu na Bosforu (64:53, 27. minut). Međutim, Katalonci su imali spreman odgovor.

Mirotiću su se u četvrtom kvartalu pridružili Šanli i Martinez, koji su sa tri uzastopne trojke kreirali seriju gostiju 13:2 za pet poena viška na polovini četvrte četvrtine (75:70). Bio je to uvod u fantastičnu završnicu, u kojoj su glavne uloge imali Micić, Šanli i Larkin, koji je sa dva ubačena bacanja odveo meč u dodatnih pet minuta, u kojima je Kurik sa sedam uzastopnih poena doneo Barsi razliku dovoljnu da odbije poslednji pokušaj Efesa (trojke Simona i Moermana) da odbrani domaći teren.

Micić je sa 26 poena (5 sk, 4 as) bio najefikasniji igrač meča, Moerman je dodao 16, dok je Larkin dao 14. U pobedničkom timu Šanli je imao 24 poena, Mirotić je ubacio 18 (8 sk, 5 as), dok je Kurik meč završio sa 16 poena.