Zvezda zaledila Zenit, Rusi smrznuti na minus 11! Serija poraza nije slomila moćni srpski tim (VIDEO)

03.12.2021

20:02

0

Velika pobeda ranjene Zvezde na gostovanju u Sankt Petersburgu u 13. kolu Evrolige

0MET3771 - Copyright MN Press

Rapsodija i košarkaški čas Crvene zvezde u Sankt Petersburgu.

Crveno-beli slavili nad Zenitom u 13. kolu Evrolige sa 69:58 (23:16, 19:12, 16:12, 11:18) i prekinuli niz od tri vezana poraza.

Već od prvog minuta bilo je jasno da bi trijumf, sudeći prema stanju na tabeli sasvim neočekivano, pripasti košarkašima srpskog tima.

Pokrenuo je Zvezdu odlični Ognjen Kuzmić, priključio se Nikola Kalinić, a zatim i Nejt Volters sjajnim prodorima i prednost je rasla iz minuta u minut. Uz to je i odbrana funkcionisala gotovo bez greške, pa je i rezultat posle dve četvrtine bio pravi odnos snaga na parketu - 42:28.

Prenervozno su u treći deo igre ušli crveno-beli, napad nikako nije funkcionisao, ali je odbrana bila vrhunska. Tek u završnim minutima ovog dela igre došlo se do serije poena, pa je i prednost garantovala mirniji kraj susreta.

Baš tako je i bilo na parketu. Ognjen Dobrić je svojim minijaturama držao tim u igri, a odbrana je, baš kao i tokom celog meča, bila vrhunska.

Velika pobeda Crvene zvezde, veliki i važan brejk na teškom gostovanju u Rusiji. Ovo bi trebalo da bude recept za naredne utakmice u Evroligi, a crveno-beli sada vezuju tri donaćinstva.

Dešavanja sa parketa iz Sankt Petersburga mogli ste da pratite u tekstualnom prenosu na portalu 24sedam.

Dešavanja sa meča Zenita i Crvene zvezde pratite iz minuta u minut u tekstualnom prenosu na portalu 24sedam.

PRVA ČETVRTINA:

Utakmica je počela. Zenit ima prvi napad. Volters, Holins, Mitrović, Kalinič i Kuzmić počeli utakmicu za crveno-bele, na klupi je Eron Vajt, koji se oporavio od povrede.

2:4 - Kuzmić iz kontre, pa Frenkamp sa distance, pa Volters posle lepog prodora postižu prve poene.

3:10 - Dobar početak srpskog tima, čvrsta odbrana, nema lakih poena Zenita. Istekao je četvrti minut meča.

6:14 - Kuzmić briljira, već osam poena je ubacio. Trener domaćih Ćavi Paskval zove tajm-aut. Njegov tim igra podređenu ulogu na parketu.

9:14 - Samo Frenkamp pogađa za Zenit, pogodio dve vezane trojke i on drži svoj tim u igri. Vajt je na parketu. Konačno!

10:19 - Proradio i Kalinić, raste prednost Zvezde.

16:23 - Kuzmić sa devet i Kalinić sa osam poena najzaslužniji za vođstvo crveno-belih posle prve četvrtine.

DRUGA ČETVRTINA:

16:27 -  Volters i Dobrić vezuju poene za prvu dvocifrenu prednost Crvene zvezde, Zenit bez koša u prva dva minuta.

21:30 - Nekoliko lošije organizovanih napada crveno-belih, ali su i domaći van rtima, pa je prednost i dalje osetna. Na pola smo drugog dela igre. Kalinić pravi faul u napadu, bar su sudije to tako videle. Idemo na novi tajm-aut.

23:30 - Holins se zaigrao i prodao loptu u napadu. Sada i Dejan Radonjić traži pauzu.

23:35 - Ako krene u solo prodor, Volters će i proći. U seriji je od pet poena, Zvezda na plus 12.

28:37 - Opet sudije sviraju čudan faul u napadu Kaliniću. Miki spušta minus na manje od deset razlike. Novi tajm-aut.

28:42 - Kraj prvog poluvremena za poželeti. Ovo je najveća prednost Crvene zvezde koja apsolutno gospodari parketom u Sankt Petersburgu.

TREĆA ČETVRTINA:

33:47 - Prodata lopta već u prvom sekundu, a Miki pogađa "dva plus jedan". Izgubljene još tri lopte našeg tima. Bespotrebna nervoza, sve ide naruku Zvezdi.

35:50 - Prva trojka Holinsa, a druga Zvezde za plus 15. Deluje da je ritam ponovo uhvaćen.

38:50 - Karašev vraća trojku, a crveno-beli nastavljaju sa gubljenjem lopti već u startu napada. Odbrana čuva dvocifrenu prednost.

38:56 - Nekoliko minuta praznog hoda na obe strane, odlična odbrana crveno-belih, ali je napad baš zatajio. Previše izgubljenih lopti našeg tima. Četiri za poluvreme, pa sedam za treću četvrtine. Poklon poeni za Cirbesa i Markovića. To je to! Plus 18 za crveno-bele.

38:58 - Marković pritiska, Cirbes sam u kontri. Zakucavanje za 20 razlike, serija od 8:0 našeg tima.

40: 58 - Još deset minuta do velike pobede. Sve je u rukama košarkaša Crvene zvezde.

ČETVRTA ČETVRTINA:

44:61 - Dobrić trojkom smiruje Ruse, kako na parketu, tako i na tribinama. Odbrana crveno-belih iz udžbenika.

44:65 - Još četiri poena Dobrića, impresivno je kako se uvek nađe neko da povuče kad zaškripi. Miriše na veliko veče Zvezde u Rusiji!

50:65 - Nekoliko vezanih napada bez poena Zvezde, Dejan Radonjić tajm-autom prekida seriju domaćih. Još manje od pet minuta do kraja, drama nikome nije potrebna.

52:68 - Igra se da prođe vreme. Još dva i po minuta.

58:69 - Gotvo je! Velika pobeda!!!