22:01

0

Real slavio košem francuskog košarkaša tri sekunde pre kraja

Geršon Jabusele - Copyright Profimedia

Makabi je prokockao veliki brejk protiv Reala u Madridu. „Kraljevski klub“ slavio je u jednom od derbija 13. kola Evrolige, košem Jabuselea tri sekunde pre poslednjeg zvuka sirene – 72:70 (20:18, 17:20, 13:21, 22:11).

Posle izjednačene prve deonice, „ponos Izraela“ je preuzeo kontrolu utakmice i predvođen Vilijamsom i Vilbekinom, uz odlične minijature Žižića, stigao do najvećih plus devet pred završnih 10 minuta meča.

Ipak, kada je bilo najvažnije, gosti su posustali. Održavao je Makabi solidnu rezultatsku prednost do završna tri minuta meča, u kojima se razigrao Ertel.

Francuski plejmejker ubacio je osam poena (dve trojke) i pogurao Real do plus tri (70:67) 28 sekundi pre poslednjeg zvuka sirene, ali je prava drama tek usledila, pošto je Derik Vilijams ubacio trojku za izjednačenje 19 sekundi pre isteka vremena.

Sferopulos je na tajm autu odlučio da brani poslednji napad, što je Jabusele iskoristio i poenima iz prodora 3.2 sekunde pre kraja rešio pitanje pobednika.

Ertel je sa 15 poena i po pet skokova i asistencija bio najbolji pojedinac u pobedničkom timu, ali je sjajnu podršku imao u čoveku odluke, koji je takođe postigao 15 poena, uz pet skokova. Kod gostiju, Vilbekin je ubacio 14 poena, dok su po 10 postigli Žižić i Evans.