Sve je spremno za NBA draft: Pikovi, trejdovi, pomeranje na što bolje pozicije, želje...

18.11.2020 | 17:08 >> 17:56

Autor: N. Stanojčić

Sve mogućnosti su otvorene

Copyright Entoni Edvards Tanjug/AP Photo/Jeff Roberson

Da nije pandemije koronavirusa u ovom trenutku bi verovatno bilo odigrano prvih desetak kola ligaškog dela u NBA. Umesto toga je došlo d ovelikih pomeranja datuma, pa će tako u noći između srede i četvrtka biti održan draft. Umesto na klasičan način, održaće se putem video konferencije i prenosiće ga „ESPN“ iz studija u Konetikatu.

Prvo će birati Minesota, pa onda redom idu Golden Stejt, Šarlot, Čikago, Klivlend, Atlanta, Detroit… Doduše, sve to treba uzeti sa dozom rezerve, jer je poznato da timovi znaju da krenu u trejdove i da pronalaze što bolje pozicije ili da angažuju nekog od superstarova. Dovoljno je podsetiti se 2018. godine kada su Atlanta i Dalas napravili razmenu Luke Dončića za Trea Janga.

Pročitajte još: U Milvokiju Bogdana ne čeka samo Janis, tu je i posebno iznenađenje za Srbina

Među njima će se naći Aleksej Pokuševski za koga su zainteresovani mnogi klubovi, spominju se Oklahoma, Bruklin, Denver i još neki klubovi. Tu je i Boriša Simanić koji je izlazno godište, dok je iz Mege tu i Marko Simonović.

PEH ZA OKONGVUA

Problemi za visokog igrača. Onjeka Okongvu je povredio palac leve noge pred draft i čeka ga pauza od nekoliko nedelja. “ESPN” prenosi da to neće uticati na njegovu poziciju očekuje se da će biti izabran među prvih 10. On je visok 206 centimetara i može da igra na pozicijama krilnog centra i centra.

PRVI PIK, A NE VOLI KOŠARKU

Mnogi stručnjaci su saglasni u odluci da bi bek Entoni Edvards trebalo da bude prvi pik na draftu. A, on je dao interesantan intervju u kom je priznao da ne prati košarku.

– Iskreno, ne pratim košarku toliko. Američki fudbal je bio moja prva ljubav. Ipak, sve se promenilo kada sam prvi put zakucao i video šta mogu. Volim košarku, to je ono čime se bavim, ali više volim NFL. Da me sutra pozovu odatle, ostavio bih koašrku. Tamo možeš da radiš na terenu šta god želiš, možeš da šutneš loptu, da plešeš, sve te takve stvari. U NBA te odmah kazne za tako nešto. Uz to, volim rep muziku. Snimio sam par pesama sa starijim bratom Bubom, ali neću puštati nikakve numere dok se ne ustalim u NBA ligi – rekao je Edvards, momak sa univerziteta Džordžija.

Copyright Tanjug/Curtis Compton/Atlanta Journal-Constitution via AP

DENI AVDIJA

Očekuje se da Deni Avdija, sin legendarnog Zufera Avdije, bude među izabran među prvih pet. Prema procenama, najveće šanse za to imaju Čikago i Klivlend. Doskorašnji igrač Makabija je visoko kotiran, a opisuju ga kao jednog od najvećih talenata na draftu.

Copyright Tanjug/AP Photo/Antonio Calanni

VORIORSI U DOBROJ POZICIJI

Najviše spekulacija se pojavljuje oko Golden Stejta. Naredne sezone će se vratiti Stef Kari i Klej Tompson, ali je jasno da će im biti potrebno pojačanje u reketu. Priča se dosta oko toga da bi Voriorsi mogli da trejduju drugog pika na draftu za nekog od visokih igrača iz reketa. Imaju dovoljno vremena za to…

NIKSI VEĆ KRENULI

Niksi su već krenuli sa trejdovima. Napravili su razmenu sa Jutom, da li su 27. i 38. pik, kako bi dobili 23. pika. Već imaju pravo na osmog, a nije isključeno da probaju da dobiju još neko od mesta u prvoj rundi.

Instalirajte našu iOS ili android aplikaciju – 24sedam