Veliki brejk Borca! Čačani slavili u dvorani koja je ove sezone bila neosvojiva u AdmiralBet ABA ligi

20:10

0

Izabranici Marka Marinovića dobili Krku

foto01_3 - Copyright Admiral Bet ABA liga/Krka/Drago Perko/košarka.si

Košarkaši čačanskog Borca slavili su na gostovanju protiv Krke u 9. kolu AdmiralBet ABA lige 97:90 (21:28, 19:16, 27:21, 30:25) nanevši tako rivalu prvi poraz na njegoviom terenu ove sezone.

Rivali su ušli ravnopravno u poslednjih deset minuta meča, a gosti iz Čačka bolje su odradili četvrtu četvrtinu. Marko Pecarski je vezao sedam poena i doneo Borcu vođstvo od 85:79. Odgovornost je potom preuzeo Hanter Hejl, sa deset uzastopnih koševa uz dve trojke za dvocifrenu prednost (93:82) i košem kojim je odbio nalet domaćina kada su se približili na tri poena zaostatka (93:90) za treći trijumf u prvenstvu.

U redovima Čačana briljirao je Hanter Hejl, pored postignutih 27 poena, zabeležio je po 7 skokova i asistencija, dok je Marko Pecarski postigao 15, a Lautaro Lopez 14 poena.  Najefikasniji kod Krke bio je Rok Stipčević sa 27 poena, uz zabeleženih 7 asistencija.