19:09

0

Tim iz Laktaša posustao u finišu meča u Istanbulu

image1 - Copyright FIBA

U 4. kolu E grupe FIBA Lige šampiona, košarkaši Igokee su na gostovanju Galatastaju poraženi rezultatom 82:74 (15:19, 19:15, 26:25, 22:15).

Domaćin je tek u poslednijih pet minuta slomio otpor tima iz Laktaša, prethodno, Antabia Voler je pogodio šut za tri poena i doneo gostima vođstvo od 66:65, ali je domaćin uzvratio. Di Bost je trojkom doneo vođstvo, a Kabaca i Blekšir povisili na 72:66,  do kraja, Turci su kontrolisali situaciju na terenu.

Bolja igra Igokee na početku, u prvoj četvrtini stekli su sedam poena prednosti (19:12), trojkama su domaćini uhvatili priključak, a na početku druge deonice Ulubaj i Trimbl su ponovo šutevima za tri poena preokrenuli na 22:21. U drugoj četvrtini Igokea je imala pet poena prednosti, dalekometnom paljbom turska ekipa je držala rivala na poen ili dva prednosti, u finišu poluvremena Ulubaj i Akun Pursel su takođe pogodili trojke, na odmor se otišlo sa nerešenim ishodnom 34:34.

U nastavku, Kabaca i Di Bost su pogodili dakekometne šuteve, na drugoj strani, precizni su bili Aleksa Radanov jednom i Marko Jošilo dva puta za tri poena za rezultatsku neizvesnost. Domaćin je iza linije 6,25 imao  čak 41 pokušaj, od toga, pogodio je 15 puta.

Najefikasniji u timu Galatasaraja bili su Di Bost koji je postigao 21 poen, sledili su ga Blekšir sa 15 i Akun Pursel sa 14 poena.

Kod Igokeke se istakao Starks sa 17, Stivens sa 13 i Jošilo sa 10 poena.

Izvor: Arena sport