20:28

0

Autor: Milan Nastić

Klub iz Bolonje poražen od Olimpije sa 73:68

Košarkaši Virtusa doživeli su prvi poraz posle pet mečeva zaredom u kojim su trijumfovali.Ekipa našeg Saše Đorđevića, Miloša Teodosića i Stefana Markovića izgubili u derbi utakmici u 13. italijanskog prvenstva od Milana sa 73:68.

Gosti su bolje krenuli u meču, imali prednost,ali Virus se nije predavao i već na kraju prve deonice uspeli da ostvare rezultatski egal.

Međutim, Milano ponovo dolazi u vođstvo i na poluvreme su otišli sa prednošću od osam koševa (46:38).

Prednost su održavali i u trećoj deonici, ali ekipa Aleksandra Đorđevića stiže do izjednačenja posle 30 minuta.

Ipak, nisu uspeli da preokrenu, a Milano je ponovo poveo i tu prednost su zadržali do kraja utakmice i tako pokazali da dominiraju italijanskom klupskom košarkom.

Što se tiče učinka naših igrača, Miloš Teodosić je za Virtus postigao 12 poena i bio uz Hantera i Gembla najefikasniji ,ali nije imao raspoloženo šutersko veče. Iz igre 2/9, a za tri 2/6. Stefan Marković je ubacio šest poena i isto toliko imao skokova.

Najbolji u Olimpiji je bio Kevin Panter sa 18 poena, ali je je iz igre šutirao 4/15 i većinu poena postigao sa linije slobodnih bacanja. Pravi heroj je bio Šejvon Šilds sa 16 poena dok je Kajl Hajns zagradio reket sa 13 skokova uz dva poena.
Gosti su i dalje prvi na tabeli sa 22 boda,dok je Virtus na petom mestu sa 14 bodova.