Ništa od Bogijevog cepanja mrežica: Atlanta slaba za moćnu Jutu (VIDEO)

05.11.2021

06:11

0

Hoksi izgubili od Džezera sa 116:98, a srpski košarkaš odigrao jednu slabu utakmicu

Tan2021-11-2_14810864_0 - Copyright Tanjug/AP Photo/Hakim Wright Sr.

Košarkaši Atlante u dva dana doživeli su dva poraza. Hokse je posle Bruklina pobedila i Juta sa 116:98 kao gost, i nema dilema da se klub iz Džordžije nalazi u krizi, jer su izgubili i četvrti meč u poslednjehih pet duela.

U sivilo Atlante, uklopio se i srpski košarkaš Bogdan Bogdanović koji je za 29 minuta provedenih na parketu zabeležio tek osam poena, uz to je imao pet skokova i dve asistencije.

Inače, Bogi je samo dan ranije u meču sa Bruklinom imao isti košarkaški učinak, i definitivno njegova prepoznatljiva šuterska sposobnost u poslednjim duelima nije na nivou koji se od njega očekuje.

Šta reći o Juti, koja ove sezone igra odlično, sedam pobeda i samo jedan poraz, i to od Čikaga.

Džezeri su ovim trijumfom preuzeli u lidersku poziciju u Zapadnoj konferenciji.

Što se tiče samog meča između Atlante i Jute, pobednik je odlučen u poslednjoj četvrtini koju su gosti dobili sa  41:24, što je i odlučilo pobednika.

U pobedničkoj ekipi istakli su se Džordan Klarson sa 30 poena, od toga u poslednjoj 10 i zajedno sa hrvatskim košarkašem Bojanom Bogdanovićem koji je ubacio 23, bio najzaslužniji za trijumf protiv  Atlante.

U poraženoj najefikasniji je bio Jang sa 21 poenom i Hanter koji je postigao 14.