22:50

0

Istanbulski tim slavio u Moskvi, Asvel bolji od Uniksa

marko-guduric-fenerbahce-beko-istanbul-eb21 - Copyright Euroleague

Konačno je „svanulo“ i Fenerbahčeu. Posle nekoliko nesrećnih poraza u poslednjim momentima utakmica, izabranici Aleksandra Đorđevića slavili su, kada je to od njih bilo, verovatno, i najmanje očekivano.

Na jednom od najtežih gostovanja, istanbulski velikan savladao je CSKA 91:82 (25:21, 24:23, 20:18, 22:20) i tako „naplatio“ sve tragične neuspehe u dosadašnjem toku elitnog takmičenja.

Predvođeni Gudurićem, Bukerom, Veselim i De Kolom, turski tim je gotovo celim tokom meča održavao četiri do devet poena prednosti, da bi početkom završnog kvartala stigli do dvocifrenog plusa (72:62, 31. minut), koji su „armejci“ veznima trojkama Šveda, Klajburna i Fojtmana pokušali da ugroze, ali je De Kolo imao spreman (odgovor, dve trojke), koji je odbranio pobedu Fenera.

Francuz je meč završio sa 18 poena, Veseli je postigao poen manje, dok su Buker i Gudurić dodali po 13. Kod domaćih, efikasniji od ostalih bili su Klajburn (26), Heket (15) i Šengelija (10).

Uzbudljivo je bilo i u Milanu, gde je Olimpija savladala Barselonu 75:70 (28:21, 14:13, 19:15, 14:21). Izabranici Etorea Mesine su tri četvrtine bili apsolutni gospodari dešavanja na parketu, sredinom treće deonice imali su 13 poena prednosti, na ulasku u poslednju četvrtinu 12 (61:49), ali su Katalonci u prvih pet minuta završne deonice napravili seriju 14:0 napravili preokret (63:61) i najavili veliku pobedu. Ipak, Datome (pet poena) i Šilds (trojka) su kreirali seriju domaćina 8:0, kojom su Olimpiji doneli sigurnih šest poena viška (71:65) za relativno miran finiš meča.

Asvel je pred dolazak u Beograd naredne nedelje na megdan Crvenoj zvezdi, savladao na svom parketu Uniks 85:82 (21:24, 18:12, 26:21, 20:25).