Olimpija se rešila kompleksa zvanog Zvezda! Crveno-beli bez šanse u Milanu

20:30

0

Drugu nedelju duplog evroligaškog programa šampion završio porazom u Italiji

austin-hollins-crvena-zvezda-mts-belgrade-eb21 - Copyright Euroleague

Crvena zvezda je upisala još jedan evroligaški poraz. Posle neuspeha u Francuskoj protiv Monaka, crveno-beli su izgubili i na drugom uzastopnom gostovanju, ovoga puta u Milanu od Olimpije - 79:62 (24:6, 19:21, 19:23, 17:12).

Katastrofalan početak meča u potpunosti je odredio dalji tok utakmice. Crveno-beli su na isteku šestog minuta postigli prve poene na utakmici, a dotad je Olimpija već bila u dvocifrenom plusu (13:2). Dok su Radonjićevi izabranici promašivali otvorene trojke i nizali izgubljene lopte, raspoloženi domaćin je zatrpavao koš rivala iz svih pozicija i posle trojke, večeras izuzetno raspoloženog, Denijelsa u završnici prve deonice stigao do maksimalnih plus 20 (24:4).

Euroleague

Duel je već u tom trenutku praktično bio rešen, pošto se ostatak utakmice sveo na pokušaje košarkaša u crveno-belim dresovima da poprave utisak posle najlošije odigrane četvrtine u ovoj sezoni i pokušaj da se izbore za što časniji poraz.

U tome su Kalinić i drugovi donekle i uspeli. Pogotovo u drugoj i trećoj deonici, predvođeni probuđenim Dobrićem i u dosadašnjem toku sezone standardnim Lukom Mitrovićem, Zvezdini košarkaši su naterali rastrčanog domaćina da uloži dodatni napor kako bi osigurao pobedu, koja je samo u jednom trenutku, u finišu trećeg kvartala mogla da bude ugrožena.

Euroleague

Serijom 8:0, uz šest poena Holinsa, Zvezda je prišla na jednocifren minus u 27. minutu i nekoliko trenutaka uspela da održi rezultatski priključak, ali su u samoj završnici pretposlednje i početkom poslednje deonice Riči, Tarzuski, Šilds i Rodrigez kreirali seriju domaćih 16:6 za nedostižnih 72:53 u 33. minutu.

OLIMPIJA: Meli 5, Rodrigez 5, Tarzuski 10, Riči 3, Hol 8, Mitoglu 9, Denijels 12, Šilds 18, Hajns 4, Datome 5.

CRVENA ZVEZDA: Lazarević 7, Volters 2, Uskoković 6, Davidovac ,Mitrović, 17 Lazić, Kalinić 8, Dobrić 13 , Holins 6, Simonović, Kuzmić 3,Cirbes.

40. MINUT - KRAJ! Milano je savladao Crvenu zvezdu 79:62.

38. MINUT - Dobrić pogađa dva bacanja - 74:60, 37. minut. Hol na drugoj strani pogađa trojku na isteku napada - 77:60, 38. minut.  Sve je rešeno što se tiče epiloga meča, čeka se samo konačan rezultat.

36. MINUT - Nakon Mitrović i Kalinić poentira u kontri, Mesina odmah traži tajm aut. Na polovini četvrte deonice Milano vodi 72:57. Košarkaši Milana su se, izgleda, prerano opustili, ali crveno-beli propuštaju prilke da samnje zaostatak. Polovičnim učinkom Luke Mitrovića sa linije penala prilaze na 72:58 u 36. minutu. Šilds poentira iz prodora.

34. MINUT - Posle faula u napadu Kuzmića, Rodrigez pogađa trojku za 72:53, 33. minut. Posle skoro minut igre bez poena, koš u kontri postiže Luka Mitrović - 72:55, 34. minut.

32. MINUT - Zakucavanjem Tarzuskog i lakim poenima Šildsa u kontri otvoren je četvrti kvartal - 65:50, 31. minut. Kalinić pogađa trojku posle tajm auta Radonjića. Prokockali su crveno-beli dva napada na minus 13, što poenima uz faul i ubačenim dodatnim bacanjem kažnjava Šilds - 69:53, 32. minut.

30. MINUT - Zvezda je ponovo na jednocifrenom minusu posle dva ubačena bacanja Uskokovića - 56:47, 29. minut. U poslednja dva minuta poentira se isključivo sa linije penala. Tarzuski je polovičan - 57:47. Posle izgubljene lopte Mitrovića, Riči hvata ofanzivni skok i pogađa trojku - 60:47 na isteku 29. minuta. Posle promašene trojke Holinsa, Tarzuski poentira u reketu, a na isteku treće deonice Lazarević pogađa veoma važnu trojku za Zvezdu - 62:50.

28. MINUT - Tarzuski polovičnim učinkom s linije penala prekida seriju Zvezde - 51:41, 27. minut. Isti učinak imao je i Kuzmić na drugoj strani. Tarzuski je ovoga puta bio sigurniji - 53:42, ali na drugoj strani Uskoković pogađa sa poludistance. Ipak, ubrzo pravi bespotreban faul na centru terena, što Hol kažnjava sa dva ubačena bacanja - 55:44, 28. minut.

26. MINUT - Denijels pravi nesportsku ličnu nad Holinsom prilikom šuta za tri poena. Zvezdin Amerikanac pogađa sva tri bacanja, a potom Luka Mitrović poentira uz faul, ali promašuje dodatno bacanje - 50:38, 25. minut. Holins pogađa trojku, Zvezda je na jednocifrenom minusu, posle serije 8:0 - 50:41, 26. minut.

24. MINUT - Promašio je Dobrić otvorenu trojku na minus 12, a potom se Šilds izborio za nesportski faul. Domaći ubacili dva bacanja, ali nisu iskoristili dodatni napad - 45:31, 23. minut. Hajns poentira sa poludistance i vraća Milanu plus 16 - 47:31, 24. minut. Mitrović postiže poene posle ofanzivnog skoka, ali odmah trojkom odgovara Troj Denijels - 50:33.

22. MINUT - Poenima Kuzmića, posle minuta igre, otvoreno je drugo poluvreme, potom i Dobrić zakucava u kontri - 43:31, 22. minut.

20. MINUT - Na kraju prvog poluvremena Olimpija vodi protiv Zvezde 43:27.

18. MINUT - Zvezda je u seriji 6:0, koju poenima s linije penala (1/2) prekida Meli. Prethodno je Kalinić napravio treću ličnu grešku - 36:23, 18. minut. Zvezda je na minus 11 posle dva ubačena bacanja Mitrovića 36:25.

16. MINUT - Datome ubacuje trojku za 35:17 na polovini druge deonice. Mitrović na drugoj strani vezuje četiri poena - 35:21, 16. minut.

14. MINUT - Na poene Dobrića iz prodora, sa dva uzastopna koša odgovara Mitoglu - 32:15, 14. minut. Posle tajm auta Radonjića Kalinić pogađa sa poludistance.

12. MINUT - Lazarević postiže lake poene u kontri na startu druge deonice - 24:8, 11. minut. Tarzuski na drugoj strani odgovara poenima uz faul, ali je promašio dodatno bacanje. Dobrić ubacuje prvu trojku za Zvezdu na meču - 26:11, 12. minut. Izgubili su loptu domaći, a Dobrić se u kontri izborio za nesportski faul. Pogodio je dva bacanja, ali su potom crveno-beli izgubili loptu za lake poene Denijelsa - 28:13, 12. minut.

10. MINUT - Poenima Serhija Rodrigeza i trojkom Troja Denijelsa Olimpija ima plus 20 u finišu prve deonice 24:4. Između tih poena koš je postigao Lazarević, a Dobrić postavlja konačan rezulat prve četvrtine - 24:6.

8. MINUT - Mitoglu poentira uz faul, pogađa i dodatno bacanje - 16:2, 7. minut. Greše crveno-beli iz napada u napad, nikako da uhvate napadački ritam, a Deniels pogađa trojku za ogromnih 19:2 u 8. minutu.

6. MINUT - Na polovini prve deonice MIlano vodi 10:0 posle trojke Hola. Šilds pogađa još jednu trojku za 13:0 na isteku 5. minuta igre. Potencijalni problem za crveno-bele je druga lična greška Kalinića u 6. minutu meča. Na isteku 6. minuta igre Mitrović postiže prve poene za Zvezdu na meču.

4. MINUT - Loše je Zvezda otvorila meč. Skoro četiri minuta su crveno-beli bez poena, a Milano posle trojke Šildsa i poena u kontri Melija vodi 7:0, 4. minut. Radonjić je morao da reaguje tajm autom.

2. MINUT - Zvezda je bez koša više do dva minuta. Domaći vode poenima Datome sa poludistance - 2:0.

Radonjić je odlučio da meč počne s visokom petorkom. Volters, Holins, Kalinić, Mitrović i Kuzmić.