Zvezda ispustila bledi Monako! Crveno-beli prokockali priliku za novi evroligaški brejk

26.10.2021

18:55

0

Izabranici Dejana Radonjića pali u Francuskoj

ibrahima-faye-as-monaco-eb21 - Copyright Euroleague

Imali su košarkaši Crvene zvezde sjajnu priliku za drugi evroligaški brejk ove sezone. Monako se tokom većeg dela meča nudio crveno-belima, koji su na kraju prokockali veliku šansu da slave - 70:62 (21:12, 20:24, 15:17, 14:9).

Francuzi su samo u prvoj i početkom druge deonice bili bolji i konkretniji rival, dok je Zvezda u preostalom vremenu velikim brojem grešaka vraćala u život, pogotovo u drugom poluvremenu, potpuno dezorijentisanu ekipu Zvezdana Mitrovića.

Bez Arona Vajta i Nikole Ivanovića, sa rovitim Nikolom Kalinićem, crveno-beli su meč u Francuskoj počeli na sličan način kao i protiv Albe. Ređale su se greške Radonjićevih izabranika, koje je u uvodnim minutima meča sjajnom rolom održao Ognjen Kuzmić. Ipak, izostanak saigrača je izostajao, pa su košarkaši Monaka krajem prve deonice došli nadomak dvocifrenog plusa, koji su "dohvatili" na samom početku druge deonice (29:17, 13. minut).

Ipak, za razliku od meča s Albom, srpski i regionalni šampion ovoga puta nije sebi dozvolio luksuz da odmah potone. Pojavio se Ognjen Dobrić, razigrao Nejt Volters i za tili čas je sevnula Zvezdina serija 10:0 kojom su gosti u potpunosti uhvatili rezultatski priključak - 29:27, 15. minut.

Crveno-beli su maestralno odradili jedan deo domaćeg zadatka, potpuno su neutralisali Majka Džejmsa, koji je prve poene postigao u 28. minutu, ubacivši trojku skoro sa centra terena. Maestralan je dotad bio i Volters, koji je u prva dva minuta drugog poluvremena postigao četiri poena (svoj 16. u tom momentu, bez promašaja (2/2 sl.b, 7/7 za dva) i pogurao Zvezdu ka seriji 9:0 i vođstvu - 45:41.

Delovalo je tada da su domaći potpuno izgubljeni, ušli su u seriju grešaka i promašaja, ali Radonjićevi izabranici to nisu iskoristili da uvećaju prednost, kao ni u 28. minutu, kada su posle Lazićeve trojke poveli 52:47. Prokockan napad pri tom rezultatu domaći su kaznili serijom 9:1, koja je bila uvod u definitivni krah Zvezde, koja je u poslednjih deset minuta postigla jednocifren broj poena (devet) i tako ispustila sijaset prilika koje su joj se ukazivale u poslednjih pet minuta meča.

MONAKO: Li 2, Vesterman 3, Dijalo 19, Butsijele, Motiejunas 14, Utara 3, Faje, Grej, Anđušić 12, Traore, Hol 9, Džejms 8

CRVENA ZVEZDA: Lazarević, Volters 18, Uskoković, Davidovac, Mitrović 2, Lazić 3, Kalinić 14, Dobrić 8, Holins 3, Simonović, Kuzmić 10, Cirbes 4

ČETVRTA ČETVRTINA

40. MINUT - Volters pogađa iz floutera za minus tri - 65:62. Dialo je polovičan s linije penala - 66:62, 80 sekundi pre kraja. Volters je promašio trojku, a na drugoj strani Dialo "lovi" ofanzivni skok, 30 sekundi pre kraja. Ovoga puta je sigurniji, 68:62. Kraj, Monako je pobedio 70:62.

38. MINUT - Bucijel promašuje dva slobodna bacanja, ali Kalinić na drugoj strani greši. Dailo je fauliran u kontranapadu, pogađa dva bacanja i Monako vodi 65:59 tri minuta pre kraja četvrte četvrtine. Holins gazi aut liniju, ali i domaći greše. Džejms zbog prigovora dobija tehničku grešku, Kalinić pogađa slobodno bacanje. Dobrić promašuje sa poludistance, Monako pred poslednja dva minuta vodi 65:60 i ima napad. Greše i domaći, Džejms baca loptu u aut.

36. MINUT - Kalinić još jednom poentira sa niskog posta, na drugoj strani trojku ubacuje Majk Džejms - 63:59, 36. minut. Cirbes pravi faul u napadu, potom istu grešku čini i Motejunas.

34. MINUT - Nekoliko "divljih" napada na obe strane, poenima pod košem prekida Cirbes - 60:57, 34. minut.

32. MINUT - Novim poenima Motejunasa i faulom u napadu Kuzmića počela je četvrta deonica. Monako vodi 58:53 u 31. minutu. Kalinić postiže prve poene za Zvezdu u četvrtom kvartalu - 58:55.  Motejunas deluje nezaustavljivo u ovim momentima - 60:55, 32. minut.

TREĆA ČETVRTINA

30. MINUT - Dobrić pogađa jedno od dva slobodna bacanja - 53:52, 29. minut. Motejunas lako poentira u Zvezdinom reketu i vraća prednost domaćinu - 54:53. Na kraju treće deonice Monako vodi 56:53, posle izgubljene lopte Voltersa i poena Anđušića.

28. MINUT - Lazić pogađa trojku za plus pet - 52:47, 27. minut. Imali su crveno-beli napad da još povećaju prednost, ali je Uskoković pogrešio, a Dialo poentirao i kontri - 52:49. Majk Džejms pogađa trojku skoro sa centra terena, ovo su mu prvi poeni na meču - 52:52, 28. minut.

26. MINUT - Dialo zakucava u kontri i oderžava domaće na košu zaostatka - 47:45, 25. minut. Anđušić poentira s poludistance za izjednačenje - 47:47, 26. minut. Kalinić pogađa dva bacanja.

24. MINUT - Zvezdinu seriju 9:0, posle poena Kalinića, prekida Dialo - 45:43, 23. minut. Novi poeni Ognjena Kuzmića - 47:43.

22. MINUT - Drugo poluvreme otvoreno je poenima Voltersa iz floutera - 41:38. Kalinić pogađa svoju prvu trojku na meču za izjednačenje - 41:41, 22. minut. Zvezda vodi (43:41) posle novih poena Voltersa, koji igra sjajan meč. Zvezdin plej postigao je dosad 16 poena, bez promašaja (2/2 sl. b, 7/7 za dva).

DRUGA ČETVRTINA

20. MINUT - Na kraju prvog poluvremena Monako vodi 41:36 poenima Lija iz prodora u poslednjoj sekundi.

18. MINUT - Razigrao se Motejunas, ovoga puta je poentirao na asistenciju Danila Anđušića. Radonjić traži minut odmora - 35:30, 17. minut. Volters poentira u polukontri - 35:32, 18. minut.

16. MINUT - Holins pogađa trojku, Zvezda je samo na minus dva - 29:27, 16. minut. Seriju crveno-belih 10:0 zakucavanjem prekida Hol. Na tri ubačena bacanja Dobrića, sa dva precizna šut s penala odgovorio je Motejunas - 33:30, 16. minut.

14. MINUT - Na poene Dobrića, košem uz faul i pogođenim dodatnim bacanjem  odgovara Hol 29:17, 13. minut. Dobrić, Kuzmić i Volters koš uz faul za Zvezdinu seriju 7:0 i rezultatski povratak u 14. minutu - 29:24.

12. MINUT - Drugi kvartal je otvoren greškom u koracima Voltersa i zakucavanjem Hola. Monako prvi put na meču ima dvocifrenu prenost - 23:12, 11. minut. Volters je brzo vratio Zvezdu na jednocifren minus poenima uz faul i ubačenim dodatnim bacanjem. Vesterman pogađa trojku 26:15.

PRVA ČETVRTINA

10. MINUT - Na kraju prve deonice Monako vodi 21:12. Više od tri minuta Zvezda je bila bez poena u završnici prve četvrtine, a posle koša Mitrovića, trojku za domaće je ubacio Outara.

8. MINUT - Seriju grešaka i više od minuta igre bez poena prekida Hol - 16:10, 8. minut.

6. MINUT - Volters i Kalinić prave brzu mini seriju 4:0 za Zvezdino vođstvo - 8:7, 5. minut, ali Anđušić potom ubacuje još jednu trojku. Na poene Kuzmića s poludistance (šest od Zvezdinih 10), s dva ubačena bacanja odgovara Anđušić (osam od Monakovih 12 poena) - 12:10, 6. minut. Davidovac gubi loptu, Dijalo u kontri zakucava.

4. MINUT - Kuzmić je još jednom bio polovično precizan s linije penala, a potom Anđušić pogađa trojku uz pomoć table. Kuzmić postiže poene s poludistance, 5:4, 4. minut. Motejunas odgovara lakim košem na drugoj strani.

2. MINUT - Prve napade su prokockali košarkaši oba tima. Posle više od minuta igre, prve poene na meču postigao je Ognjen Kuzmić s linije penala (1/2). Dialo poentira na obruču za prvo vođstvo domaćina na isteku drugog minuta igre - 2:1.

Radonjić meč počinje s petorkom Volters, Holins, Kalinić, Davidovac i Kuzmić.