Zvezdino dete zablistalo u Ligi šampiona! Igokea posle velikog preokreta srušila PAOK

21:00

0

Uspešan start abaligaša u elitnom FIBA klupskom takmičenju

image - Copyright FIBA

Igokea je uspešno počela još jednu sezonu u FIBA Ligi šampiona. Izabranici Dragana Bajića su u Laktašima, posle velikog preokreta, srušili PAOK – 68:64 (19:12, 7:20, 17:17, 25:15).

Igosi su posle dobrog početka meča, neshvatljivo stali u drugoj deonici. Očas posla su domaći prokockali devet poena viška (25:16, 14. minut), omogućivši rivalu da do odlaska na veliki odmor napravi potpuni preokret (32:26).

Sličan scenario viđen je i u drugom poluvremenu. Abaligaš je serijom 14:2 polovinom treće deonice stigao do šest poena viška (42:36), ali su potom gosti ubacili u brzinu više i sa tri vezane trojke u 33. minutu stigli do maksimalnih plus 12 (58:46).

Pomislili su mnogi tada da je meč rešen, međutim Bajićevi puleni se nisu predavali, nanizali su devet poena i ekspresno uhvatili rezultatski priključak za neizvesnu završnicu u kojoj je zablistao Aleksa Radanov.

U moentima kada su Igosi krenuli u odlučujući juriš, nekadašnji košarkaš Crvene zvezde ubacio je dve trojke, i uz nekoliko maestralnih defanzivnih minijatura izrastao u meč vinera.

Voler je sa 14 poena bio najefikasniji u pobedničkom timu, Radanov je dodao 13 (3/3 za tri, 7 sk), dok su kod gostiju efikasniji od ostalih bili Grifin (18), Karter i Toliopulos (po 11).