Cibona pobedila FMP, odluka pala u poslednjoj četvrtini

0

Autor: Milan Nastić

Tim iz Zagreba slavio sa 93:80

Copyright Promo/Željo Baksaj/ABA liga

Košarkaši Cibone pobedili su FMP sa 93:80 (21:26, 32:22,16:17,24:15) u devetom kolu ABA lige i tako stigli do devetog trijumfa u regionalnom takmičenju.

“Vukovisu” su do važnih bodova stigli u poslednjoj četvrtini gde su domaćili slavili sa 24:15, čime su ostvarili veoma važan trijumf u borbi za plasman među četiri ekipe koje će obezbediti plasman u plej-of ABA lige.

Najzaslužniji za trijumf Cibone bili su Novačić sa 28 poena i Bundović sa 20, dok je Drežnjak dodao 13.

Velić: Gordić je sam prelomio utakmicu

Treba reći da Rejnolds nije odigrao ni minut, ali je bio u protokolu za ovaj duel.

Inače, mečevi ove dve ekipe uvek su do sada bili neizvesni, tako je bilo i večeras,ali ovaj put sreća je bila na strani domaćina.

Cibona se ovim trijumfom popela na deobu četvrtog mesta zajedno sa Partizanom sa 12 bodova, ali ima utakmicu više u odnosu na crno-bele, dok se FMP nalazi na 11.mestu sa 8 bodova.