aktuelno

Velika čast za legendu srpske košarke

30.03.2021

10:35

0

Autor: D. B.

Svetislav Pešić je ovako nešto zaslužio

Google Dodaj 24sedam kao Google izvor
Velika čast za legendu srpske košarke
Copyright MN Press

Svetislav Pešić je novi stanovnik FIBA Kuće slavnih.

Ovo je nezvanično saznanje portala “mozzart sport”, a Pešić će se u španskom gradiću Alkobendasu pridružiti Radivoju Koraću, Draženu Dalipagiću, Draganu Kićanoviću, Vlade Divcu, Zoranu Slavniću, Ranku Žeravici, Dušanu Ivkoviću i Bori Stankoviću.

Pešić je igračku karijeru proveo u Pirotu, Partizanu i Bosni tokom njenih najslavnijih dana kada je ovaj klub osvojio titulu i kup u SFRJ, kao i Kup šampiona.

Pešić je trenersku karijeru počeo u Bosni, a gde god da je radio ređao je uspehe. Ostaće zabeleženo da je osvojio dve titule u Španije, tri kupa kralja, pet titule u Nemačkoj, dva kupa, Kup Koraća, Evroligu, FIBA Evrokupu, kao i titulu i kup u SFRJ. I to su samo klupski trofeji.

Pročitajte još

Što se tiče uspeha koje je ostario radeći sa reprezentacija ona su možda i još impresivanija. Sa Jugoslavijom je bio šampion sveta i Evrope, sa Nemačko, prvi na EP, a vodio je i čuvenu generaciju SFRJ koja je u Borniju postala prvak na SP za igrače do 19 godina.

Instalirajte našu iOS ili android aplikaciju – 24sedam Vest koja vredi

Najčitanije Vesti

Ostale vesti iz rubrike