aktuelno

Zvanično: Pokuševski se priključio novom klubu!

07.08.2026

10:29

0

Partizan je prošlost

Google Dodaj 24sedam kao Google izvor
Zvanično: Pokuševski se priključio novom klubu!
Copyright MN Press

Aleksej Pokuševski je u četvrtak i zvanično predstavljen kao novo pojačanje Lokomotive Kubanj. Posle dve sezone provedene u Partizanu i nastupa u Evroligi, nekadašnji NBA igrač promenio je sredinu.

Budući da crno-beli nisu želeli da ga zadrže i treću godinu, Pokuševski se preselio u Rusiju gde će nastupati isključivo u VTB ligi, s obzirom na to da tamošnji klubovi i dalje zbog sankcija ne učestvuju u evropskim takmičenjima.

 

 

U Lokomotivi će ga sačekati srpski stručnjak Tomislav Tomović, koji ne krije oduševljenje zbog dolaska visokog košarkaša.

Nakon zvanične promocije, Pokuševski se obratio javnosti i navijačima novog tima:

- Hteo sam da se javim i da kažem da sam veoma uzbuđen što ću biti deo tima. Jedva čekam da dođem i da vidim sve vas, posebno navijače. Vidimo se uskoro - rekao je Aleksej Pokuševski.

Zadovoljstvo zbog sklopljenog posla istakao je i novi trener Lokomotive, Tomislav Tomović.

- Veoma sam srećan što je Poku u našem timu. Veoma je talentovan i savršeno se uklapa u filozofiju Lokomotive. Zaista verujem u njegov talenat i košarkaške kvalitete. Posle našeg razgovora sam ostao pod utiskom da je veoma motivisan i srećan da je ovde. Odlučan je da ima sjajnu seoznu - rekao je Tomović.

Bonus video

Instalirajte našu iOS ili android aplikaciju – 24sedam Vest koja vredi

Izvor: 24sedam

Možda vas zanima

Najčitanije Vesti

Ostale vesti iz rubrike