aktuelno

"Uvek mi je bilo najlepše da igram finalne utakmice"

14.05.2021

14:56

0

Autor: M. R.

Trener Budućnosti Dejan Milojević pred okršaje za titulu ABA lige sa Crvenom zvezdom

Google Dodaj 24sedam kao Google izvor
"Uvek mi je bilo najlepše da igram finalne utakmice"
Copyright MN PRESS

Polako se približavaju i završne borbe u regionalnom takmičenju. Ekipe Crvene zvezde i Budućnosti su u polufinalnim serijama uspele da opravdaju uloge favorita i zakažu bar tri okršaja za trofej. Prvi je na programu u Beogradu u nedelju od 18.30.

Srećan sam što smo ovde, čestitke i Zvezdi, nije bilo lako doći do finala. Verujem da nas očekuju lepe utakmice, verujem da će ljubitelji košarke da uživaju i neka pobedi bolji – poručio je Dejan Milojević na pres konferenciji pred finale.

Pročitajte još

Milojević se veoma raduje zbog utakmica koje čekaju njegov tim…

– Meni je uvek bilo najlakše da igram finalne utakmice. Mnogo je teže bilo doći do finala, nego sada izaći na teren i dati sve od sebe. Samo to ću da tražim od momaka – da daju sve što mogu. Da li će to biti dovoljno za titulu, videćemo – nadam se da hoće. I mi i oni imamo neke prednosti. Oni su, recimo, u kontinuitetu u finalima, branilac titule ima veće samopozdanje, ali s druge strane, ponekad je teže odbraniti, nego osvojiti. Zvezda i mi smo ekipe u kojima se zna ko šta radi. Mornar je, recimo, nepredvidiv, Vraneš može da vam ubaci 25 poena… Zna se šta ima Zvezda, tu su Lojd i Volden, Davidovac koji igra sjajno važne utakmice, defanzivno Lazić i Dobrić rade veliki posao, u reketu su odlični Kuzmić i Noko. I mi i oni smo, jednostavno, dobri timovi.

Milojević je naveo šta bi sve moglo da bude presudno u finalnim okršajima.

– Osnove košarke su najvažnije – kako šutirate slobodna bacanja, koliko imate izgubljenih lopti, koliko tačno ispunjavate ono što se dogovorite.. Ko bude čvršći, ko bude pravio manje grešaka, taj će biti bliži pobedama – zaključio je Milojević.

 

Instalirajte našu iOS ili android aplikaciju – 24sedam Vest koja vredi

Izvor: kkbudućnost.me

Najčitanije Vesti

Ostale vesti iz rubrike