Hodao sam kao da imam 75 godina! Moneke otvorio dušu i šokirao priznanjem o povredi koja ga je dugo mučila!
Iskusni košarkaš smatra da je Saša Obradović doneo pravu odluku kada je odlučio da ga odmori i da ne igra u Kupu
Košarkaš Crvene zvezde Čima Moneke izjavio je pred utakmicu 29. kola Evrolige da Efes ima talentovanu ekipu i dodao da crveno-beli moraju da budu agresivni od prvog minuta.
Košarkaši Crvene zvezde dočekaće sutra od 20.30 časova Efes u Beogradskoj areni.
- U Evroligi smo izgubili dve utakmice u nizu, imali smo malo pauzu, nismo svi bili okupu. Sada smo na 10. mestu, imamo još 10 utakmica do kraja. Kao što je i inače slučaj, igraćemo na pravi način, a to je odbrana i trčanje tokom čitavog toka meča - rekao je Moneke na konferenciji za novinare.
On je naveo da Efes ima talentovanu ekipu koja može da igra na visokom nivou.
- Svi su dobri, znamo to. Moramo da poštujemo svakog protivnika. U prvoj utakmici protiv njih smo bili sjajni, ali u ovom drugom meču krećemo od početka, tako da moramo da budemo spremni. Atmosfera na tribinama će kao i uvek biti 10/10 - izjavio je košarkaš Crvene zvezde.
Moneke nije bio u ekipi Zvezde koja je pre tri dana osvojila Kup Radivoja Koraća u Nišu.
- Ja sam pozitivan tip, uvek se trudim da budem srećan, i jednostavno slavim kada moji momci igraju dobro, a pobedili smo, tako da uopšte nije bilo teško. Osvojili smo Kup - neverovatno. Momci koji su ostali ovde su i dalje radili naporno. Sada se osećam neverovatno, fizički i mentalno opet - poručio je Moneke.
On je dodao da je trener Crvene zvezde Saša Obradović doneo pravu odluku kada je odlučio da ga odmori i da ne igra u Kupu.
- Mislim da je Semi Odželej trebalo da igra - to je jedina stvar. Bilo je promena u sastavima, ali sve je ispalo dobro. Od utakmice u Barseloni u decembru imao sam povredu Ahilove tetive u obe noge, propustio sam utakmice i mrzim kada propuštam. Nisam bio zdrav od tada. Bilo je dana kada sam se penjao ili silazio stepenicama i hodao kao da imam 75 godina i morao sam dolaziti sat ili sat i po ranije da bih mogao da trčim. Bilo je stvarno teško i to je uticalo na neke stvari. Kada na to pogledam, mislim da je trener doneo pravu odluku da me fizički pripremi bolje i mentalno mi omogući da se napunim i budem svež, jer sezona je duga - naveo je Moneke.
Zvezda se nalazi na 10. mestu na tabeli Evrolige sa 16 pobeda i 12 poraza, dok je Efes na 17. poziciji sa učinkom 9-19.
Đurišića "sele" u Zvezdu, Obradović je imao kratak komentar o spekulaciji
Carlos Tischler/Zuma Press/Profimedia
Bonus video
Instalirajte našu iOS ili android aplikaciju – 24sedam Vest koja vredi
Komentari