Zvezda ima priliku da izjednači rekord: Lepa šansa, ali to nije naš posao - mi želimo da igramo dobro!
04.11.2025 | 13:54
Klub sa Malog Kalemegdana ima čemu da se nada
Košarkaš Crvene zvezde Nikola Kalinić izjavio je danas da očekuje sjajnu atmosferu na meču protiv Panatinaikosa (sreda 20.00) i dodao će njegov tim ići na pobedu u narednoj utakmici u Evroligi.
Crveno-beli su zabeležili šest uzastopnih pobeda u Evroligi. Zvezda će u sredu, u slučaju pobede, imati priliku da izjednači klupski rekord po broju uzastopnih trijumfa u Evroligi.
- Lepa šansa da se izjednači taj rekord, ali ja recimo nisam ni znao za to. Mislim da je to posao za novinare i statističare, a mi samo želimo da nastavimo da igramo dobru košarku u Evroligi. Izgubili smo pre dva dana u Subotici i želimo da popravimo utisak. Mislim da će da bude sjajna atmosfera, sjajna utakmica i želimo pobedu i idemo na nju - rekao je Kalinić na konferenciji za medije.
Košarkaši Zvezde su pre dva dana u gostima poraženi od Spartaka (80:85) u regionalnoj AdmiralBet ABA ligi.
- Utakmica kao i svaka druga, ali smo je nažalost izgubili. Loših poslednjih pet minuta, mislim da smo do tada igrali dobru utakmicu, ali nisu svi porazi uvek loši, malo da nas ošamare... Ali opet, mislim da to nije realna slika, bilo je dosta izostanaka i želimo da sutra odigramo dobru, čvrstu utakmicu i naravno pobedimo - dodao je košarkaš Zvezde.
Kalinić je podsetio da Panatinaikos ima problema sa visokim igračima.
- Pokušaćemo tu da napravimo prednost - da kontrolišemo skok, kao i u prvih par utakmica i da iz toga napravimo neke lake poene. Mislim da to diže i publiku i energiju i da je to možda neki recept. Naravno, Panatinaikos je strašno talentovana ekipa. Moramo da iskontrolišemo njihovu bekovsku liniju i da ih napadnemo pod obručem - istakao je Kalinić.
Crvena zvezda je druga na tabeli Evrolige sa šest pobeda i dva poraza, dok je Panatinaikos na sedmoj poziciji sa skorom 5/3.
Bonus video