Dončić nastavio da piše istoriju Lejkersa, ali i NBA lige: Luka stao rame uz rame sa velikanima (FOTO)
01.11.2025 | 08:49
Tu je i da nadoknadi odsustvo Lebrona Džejmsa
Lejkersi su i na trećem gostovanju ove sezone upisali pobedu. Ekipa iz Los Anđelesa je savladala Memfis sa 117:112, za četvrti trijumf ukupno. I najveći doprinos je dao Luka Donćić koji je ponovo na terenu, posle oporavka.
Posle tri meča pauze u prvom meču NBA kupa (za oba tima), Slovenac je ubacio 44 poena, uz 12 skokova i šest dodavanja. Minesoti je ubacio 49, a Golden Stejtu 43.
Tako se Dončić pridružio velikanima NBA lige, kao treći igrač kome je uspelo da u prve tri utakmice u sezoni ubacio barem 125 poena. Do sada je to polazilo za rukom Majklu Džordanu u jednoj i Viltu Čembrlenu u tri sezone.
Takođe, postao je prvi košarkaš Lejkersa od Kobija Brajanta koji je u proseku u prve tri utakmice u sezoni ubacio 45 poena u proseku.
Inače, Lejkersi su i dalje bez Lebrona Džejmsa, a uz Dončića su se istakli Ostin Rivs sa 21, Džejk Laravia sa 13 i Markus Smart sa 12 poena.
Kod Memfisa najefikasniji su bili bivši igrač Partizan Džok Lendejl i Džejlen Vels sa po 16 poena.
U narednom meču, Lejkersi će biti domaćini Majamiju, dok će Memfis gostovati Torontu našeg Darka Rajakovića koji su pobedili posle četiri uzastopna poraza. Reptorsi su na gostovanju Klivlendu slavili sa 112:101.
Osim Lejkersa, pobedila je i druga franšiza iz "grada anđela". Klipersi su bez Bogdana Bogdanovića pobedili Nju Orleans.
NBA, rezultati:
Indijana - Atlanta 108:128
Filadelfija - Boston 108:109
Klivlend - Toronto 101:112
Čikago - Njujork 135:125
Memfis - LA Lejkers 112:117
Finiks - Juta 118:96
LA Klipers - Nju Orleans 126:124
Bonus video: