0

Autor: Milan Nastić

Jezeraši i klub iz Teksasa stigli do važnih trijumfa

Copyright Tanjug/AP Photo/Marcio Jose Sanchez)

Košarkaški Dalasa ostvarili su još jedan trijumf na gostovanju u plej-ofu i tako poveli sa 2:0.

U noći između utorka i srede slavili su protiv Los Anđeles Kliperse i tako stigli na korak da eliminišu favorizovane domaćine.

Tim iz Teksasa do novog trijumfa vodio je ko drugi nego Luka Dončić koji je za 38 minuta postigao 39 poena, uz sedam skokova i isto toliko asistencija.

Srpski košarkaš u redovima Dalasa, Boban Marjanović, opet nije ulazio na teren, kao i u njihovom prvom meču.

Što se tiče samog meča, pobednik je odlučen u trećoj četvrtini koji su ubedljivo dobili gosti, i tako stigli na korak od plasmana u polufinale plej-ofa NBA. Serija se sada seli u Dalas.

Najefikasniji u ovom meču bio je najbolji igrač Klipersa Lenard sa 41 poenom, uz to je ostvario šest skokova i četiri asistencije.

Veliku pobedu ostvarili su Los Anđels Lejkersi na gostovanju u Arizoni.

“Jezeraši” su slavili protiv Finiksa 109:102 i tako napravili brejk.

Prednost je većim delom meča bila u rukama Lejkersa u jednom momentu treće deonice narasla i do plus 15, ali su je domaći istopili u odlučujućem kvartalu.

Finiks je na šest minuta do kraja uspeo da istopi značajnu prednost Lejkersa i povede 88:86, usledila je uzbudljiva završnica u kojoj su više koncentracije imali gosti iz Los Anđelsa i stigli do važnog trijumfa.

Najbolji u pobedničkom timu bili su Entoni Dejvis sa 34 poena i Šruder sa 24 koša.