0

Crveno-beli šampioni ABA lige

Copyright dzordan lojd

Crvena zveda je šampion ABA lige.

U majstorici finala plej-ofa regionalnog takmičenja, crveno-beli su u dvorani “Aleksandar Nikolić” savladali Budućnost 67:60.

40′ – KRAJ

Faul u napadu pravi Nikola Ivanović. Minut i 33 sekunde pre kraja Zvezda vodi 63:56 i ima napad. Hol gubi loptu na prenosu, ali na sreću domaćih Dela Vale promašuje trojku. Posle promašaja Simonovića, Kobs poentira uz faul, ali promašuje dodatno bacaje. Zvezda vodi 63:58 51 sekund pre kraja. Lojd ubacuje trojku 28 sekundi pre poslednjeg zvuka sirene i verovatno stavlja tačku na ovosezonsko izdanje ABA lige – 66:58. Posle tajm auta Milojevića Dela Vale pogađa dva bacanja 66:60, 23 sekunde do kraja. Zvezda je pobedila 67:60.

38′ – ZVEZDA NADOMAK POBEDE

Poenima Luke Mitrovića u reketu Budućnost prilazi na 61:56 na ulasku u poslednja tri minuta četvrte četvrtine. Noko postiže svoj 17. poen za 63:56.

Promo/ABA/Dragana Stjepanović

36′ – BUDUĆNOST SE NE PREDAJE

Noko zakucavanjem popravlja promašaj Simonovića za najveću prednost Zvezde u dosadašnjem toku meča – 60:51. Dela Vale ubacuje trojku kojom prekida mini seriju crveno-belih 5:0. Otvorene trojke promašili su Dobrić na jednoj i Danilo Nikolić na drugoj strani, potom Noko pogađa jedno od dva bacanja za 61:54 na isteku 36. minuta.

34′ – ZVEZDA NA PLUS SEDAM

Posle dva i po minuta igre u četvrtom kvartalu, prve poene postigao je Džordan Lojd. Milojević odmah traži tajm aut – 55:49. Posle minuta odmora Zoran Nikolić pogađa dva slobodna bacanja. Simonović pogađa veoma važnu trojku za Zvezdu 58:51, 34. minut.

32′ – BEZ POENA

Četvrta deonica je krenula izgubljenom loptom domaćih i faulom u napadu Zorana Nikolića na drugoj strani. Posle dva minuta igre u četvrtoj četvrtini još nema poena.

30′ – KRAJ TREĆE DEONICE

Četiri brza poena Budućnosti. Posle Mitrovića, koš je postigao Kobs, Radonjić zove minut odmora – 51:49, 29. minut. Novi poeni Zvede iz ofanzivnog skoka (Kuzmić). Na kraju treće deonice Zvezda vodi 53:49.

28′ – ZVEZDA PONOVO BEŽI GOSTIMA

Na zakucavanje Kuzmića, sa dva ubačena bacanja odgovorio je Kobs. Veliku grešku Dobrića prilikom izvođenja lopte lakim poenima kažnjava Dela Vale – 47:45, 27. minut. Mini seriju gostiju poenima s linije penala prekida Lojd – 49:45. Podigli su crveno-beli intenzitet u odbrani, osvojenu loptu poenima u kontri materijalizovao je Volden. Milojević traži tajm aut – 51:45, 28. minut. Mitrović poentira na isteku napada.

26′ – LOJD SE VRATIO U IGRU

Posle poena Dobrića iz ofanzivnog skoka, dva bacanja ubacuje Edžam. Lojd se vratio u igru – 45:41, 26. minut.

24′ – BUDUĆNOST ODBILA NALET ZVEZDE

Lojd je prilikom prodora dobio udarac u oko i morao je da izađe van igre. Noko je poentirao iz odbojke tom prilikom, na drugoj strani Kobs ubacuje veoma važnu trojku za goste – 41:37. Posle poena Hola u reketu, Ivanović sa linije penala pogađa oba puta – 43:39, 24. minut.

22′ – BUDI SE LOJD

Drugo poluvreme je zakucavanjem Zorana Nikolića – 33:30. Potom i Kobs pogađa dva bacanja, Budućnost je na minus jedan – 33:32, 21. minut. Lojd pogađa težak šut za prve poene Zvezde u nastavku meča. Još jedno zakucavanje Nikolića na drugoj strani. Lojd pogađa trojku uz faul, ubacuje i dodatno bacanje – 39:34, 22. minut.

20′ – POLUVREME

Noko je polovično precizan s linije penala, na drugoj strani Popović poentira posle ofanzivnog skoka. Na veliki odmor se odlazi s vođstvom crveno-belih 33:28, pošto je pre kraja druge deonice prve poene na meču postigao Lojd.

18′ – ZVEZDA ČUVA PREDNOST

Noko ubacuje dva bacanja, a potom Kobs poentira uz faul i pogađa dodatno bacanje – 28:26, 17. minut. Dobrić postiže poene posle ofanzivnog skoka, Dela Vale promašuje šut sa poludistance – 30:26, 18. minut.

16′ – CENTRI GURAJU ZVEZDU

Kuzmić prekida mini seriju gostiju 5:0, a posle faula u napadu Edžama Noko poentira u reketu rivala – 26:20, 16. minut. Ivanović pogađa bitnu trojku za goste.

14′ – SERIJE NA OBE STRANE

Zvezda pravi još jednu seriju 7:0. Posle ofanzivnog skoka Kuzmića, Dobrić poentira u reketu Budućnosti za najveću prednost crveno-belih u dosadašnjem toku meča – 22:15. Ivanović prekida seriju crveno-belih, a posle još jednog promašaja Lojda Kobs na drugoj strani pogađa dva slobodna bacanja – 22:20.

12′ – ZVEZDA BOLJA NA STARTU DRUGE DEONICE

Polovičnim učinkom Apića sa linije penala otvorena je druga deonica – 15:15. Na drugoj strani Kuzmić zakucava. Posle dobre odbrane crveno-belih, potom i osvojene ničije lopte na polovini rivala, Dobrić pogađa trojku na isteku napada za vođstvo crveno-belih 20:15. Milojević traži minut odmora.

10′ – KRAJ PRVE ČETVRTINE

Budućnost je vezala nekoliko prokockanih napada, ali su Dobrić (0/2) i Noko (1/2) pogodili samo jedno od četiri slobodna bacanja – 13:11. Seriju Zvezde 7:0 trojkom prekida Popović. Na kraju prve deonice crveno-beli vode 15:14.

7′ – BUDUĆNOST ODBILA NALET DOMAĆIH

Posle nešto manje od šest minuta igre, Dejan Radonjić traži prvi tajm aut na meču, pošto je prethodno Kobs pogodio trojku za vođstvo gostiju 11:8. Noko je pogodio dva bacanja i smanjio prednost gostiju. Dela Vale i Kobs su promašili trojke, a na drugoj strani Dobrić poentira sa poludistance za preokret 12:11, 7. minut.

5′ – KREĆE ZVEZDA

Veoma tvrd početak meča, na isteku četvrtog minuta Zvezda vodi 5:4 posle trojke Voldena. Na poene Zorana Nikolića, trojkom odgovara Lazić, potom Mitrović zakucava za 8:8 na polovini prve deonice.

3′ – SPOR POČETAK LOJDA

Lojd ima 0/3 šut iz igre na otvaranju meča. Budućnost preko Kobsa i Luke Mitrovića dolazi do prve prednosti na meču – 4:2, 3. minut.