Turci imaju veliki problem pred polufinale: Sve nade se polažu u lekare

11.09.2025 | 19:04

Autor: 24sedam

Da li će Osman zaigrati, znaće se pred samu utakmicu

Copyright Profimedia/Ivica Veselinov/imago sportfotodienst

Košarkaši Turske će se boriti sa Grčkom za plasman u finale Eurobasketa, ali da li će selektor Ergin Ataman moći da računa na Džedija Osmana koji se povredio tokom meča sa Poljacima, još se ne zna. 

- Terapija je u toku. On danas nije mogao da trenira sa ekipom. Njegovo stanje će biti jasno neposredno pred početak utakmice - rekao je Ataman na konferenciji za medije.

Ataman je takođe naveo da nema frakture zgloba, iako se na to sumnjalo. Ipak, posle snimaka je otklonjena dilema. Za sada postoji otok i košarkaš Panatinaikosa ne može da se osloni na nogu. 

Tako da ostaje da se vidi da li će ga lekari osposobiti za polufinale. 

U dosadašnjem toku Eurobasketa bio je veoma važan za ekipu, sa prosekom od 14.9 poena, 2.4 skoka i 1.6 asistencija, uz procenat šuta za tri poena od 51.2 odsto. 

Turska i Grčka će polufinalni meč Evrobasketa u Rigi igrati u petak od 20 časova po srednjeevropskom vremenu. Četiri sata ranije, Nemačka i Finska će igrati u prvom polufinalu. 

Bonus video: 

Instalirajte našu iOS ili android aplikaciju – 24sedam