23:49

0

Grčki tim se plasirao na Fajnal for Evrolige

Slavlje košarkaša Olimpijakosa u Barseloni - Copyright Profimedia

Košarkaši Olimpijakosa plasirali su se na Fajnal-for Evrolige, pošto su u majstorici četvrtfinala savladali Barselonu u glavnom gradu Katalonije rezultatom 63:59.

Neposredno nakon što je Fenerbahče u Monaku prekinuo seriju od 19 uzastopnih pobeda domaćina u majstoricama, Olimpijakos je postao drugi tim koji je kao gost otišao na završni turnir.

U rezultatskoj "klackalici" meč je rešen serijom Pirejaca 8:0 sredinom poslednje četvrtine. Šekil Mekisik ubacio je 12 poena, Kostas Papanikolau 11, Nikola Milutinov 10, a Filip Petrušev pet poena.

Kod Barselone Nikola Laprovitola postigao je 17, a Aleks Abrines 13 poena. Nikola Kalinić nije se upisao u strelce, a za 19 minuta promašio je sedam šuteva.

Olimpijakos će u polufinalu Fajnal-fora, koji se održava od 24. do 26. maja u Berlinu, igrati protiv Real Madrida. U drugom polufinalu sastaće se Panatinaikos - Fenerbahče.

Izvor: Tanjug