Zvezda je u finalu! Crveno-beli krenuli sporo protiv Mege, pa se trgli i razbili rivala!

07.05.2024

21:48

0

Autor: P.K.

Tim sa Malog Kalemegdana sada mirno čeka ishod majstorice

Nemanja Nedović - Copyright ABA liga/Dragana Stjepanović

Crvena zvezda protiv Mege nije dala koš u prva tri minuta. "Ružičasti" su vodili 9:0 i 26:16, ali su se crveno-beli trgli u finišu prvog poluvremena i ekspresno stekli sigurnu prednost, koja je posle toga samo rasla.

Na kraju, Mega - Crvena zvezda 69:94 (26:19, 11:28, 16:29, 16:18).

Mučila se Zvezda u početku meča, ništa nije pogađala, dok je oslabljena Mega igrala svoju igru. Rasla je prednost, ali gosti nisu padali u paniku.

Domaćin je bio blizu da prvu četvrtinu završi sa dvocifrenom prednošću, ali je Zvezda za samo pet sekundi dala četiri poena i smanjila tu prednost na sedam poena.

U drugoj četvrtini smo gledali sjajnu i brzu košarku, "sevalo" je na obe strane, da bi Zvezda 94 sekunde pre kraja poluvremena povela 39:37, a onda za preostalo vreme povisila to na čak 47:37 i sa ugodnih 10 poena prednosti otišla na poluvreme.

Drugo poluvreme – druga priča. Zvezda je ipak evroligaš, a Mega najmlađi tim u ligi, tako da je prednost crveno-belih samo rasla i već sredinom treće četvrtine bilo je +20 – 66:46.

Trener Mege Marko Barać terao je svoje igrače da se bore do kraja i sezonu u AdmiralBet ABA ligi završe uzdignuta čela. Za šta imaju puno pravo, jer su odigrali odlično.

Zvezda sada čeka "majstoricu" Partizana i Budućnosti u petak da sazna rivala u finalu.

Gedraitis je odigrao sjajan meč i završio ga je sa 20 poena. Litvanac je šutirao 0/2 za dva i 6/8 za tri! Gilespi je dodao 16 poena, Dos Santos 13, dok je Luka Mitrović doprineo pobedi sa 10 poena i osam skokova.

U Megi, Marković je završio meč sa 13 poena i sedam skokova, Milijašević je dodao takođe 13, a Đurišić 12 poena.

40. minut: Meč se završava zakucavanjem Gilespija za 69:94.

36. minut: Mega je posle poena Kobzistija prišla ispod 20 poena zaostatka, ali je Zvezda brzo odbila taj napad. Posle dosta vremena bez poena, Gedraitis daje svoju novu trojku. 58:84. Samo se čeka kraj.

Kraj treće četvrtine: Mega - Crvena zvezda 53:76

30. minut: Milijašević trojkom malo smanjuje prednost Zvezde. 53:76.

30. minut: Mitrović pogađa oba penala za 50:76.

29. minut: Nedović za dva! 50:74. Tajm-aut za Baraća.

28. minut: Teodosić za tri, a Kobzistij daje jedno od dva bacanja. 50:72

28. minut: Marković daje jedno bacanje, a Kovačević dva. 49:69

27. minut: Gilespi zakucava za +20! Barać traži tajm-aut, ali Mega je izgubila loptu, a Gedraitis pogađa za tri! U sjajnoj formi je. 46:69.

25. minut: Posle minut i 40 sekundi bez poena, Mušicki daje jedno od dva bacanja za 46:59, ali Gilespi odmah odgovara trojkom. 46:61. TV tajm-aut.

24. minut: Nedović pogađa za 45:59.

23. minut: Gedraitis daje trojku, Marković odgovara polaganjem. 45:57.

22. minut: Đurišić i Malovec to smanjuju, 43:54.

22. minut: Izgleda da se Mega istrošila u furioznom početku. Zvezda je mnogo bolja u drugom poluvremenu, posle penala Jaga, gosti odlaze na +15. 39:54.

21. minut: Gedraitis otvara drugo poluvreme trojkom! 37:50.

Kraj prvog poluvremena: Mega - Crvena zvezda 37:47

20. minut: Mega opet nije iskoristila napad, a Gedraitis pogađa za tri i Zvezda ide na pauzu sa komotnih +10! 37:47

20. minut: Jelavić je promašio, a Gilespi ide na liniju penala. Siguran je oba puta. 37:44

19. minut: Mega opet ne koristi napad, a Nedović je siguran sa penala. Domaćin je svojim greškama omogućio Zvezdi da se vrati i na poluvreme ode sa prednošću. 37:42. Ušli smo u poslednji minut.

19. minut: Ne koristi Mega napad posle tajm-auta. Bio je solidan napad, ali je Jović zaustavljen. Lazić na drugoj strani pogodio oba bacanja. 37:39

18. minut: Mitrović daje koš posle ofanzivnog skoka i Zvezda opet ima prednost, drugi put večeras. Tajm-aut za Baraća. 37:38

18. minut: Milijašević ide na liniju za slobodna bacanja i pogađa oba. Na drugoj strani, Mitrović daje koš, pa i dodatno bacanje. 37:36

17. minut: Posle dosta vremena bez koša, Milijašević posle lepog napada Mege pogađa za tri, a Jago na drugoj strani odmah vraća! 35:33

15. minut: Teodosić promašuje za tri, Mega koristi napad i ponovo vodi! Jako lepa košarka za gledanje. 32:30.

14. minut: Marković pogađa, opet je nerešeno. 30:30.

14. minut: Tajm-aut nije doneo poene Megi, a na drugoj strani pogađa Gilespi i Zvezda vodi! Prvi put večeras. 28:28

13. minut: Gedraitis pogađa za tri – nerešeno! Jako se ubrzala igra, Barać zove tajm-aut. 28:28

12. minut: Malovec pravi faul u napadu, Zvezda ima napad za potencijalno izjednačenje. Topić gubi loptu, a Jović zakucava, a Gilespi odmah vraća! 28:25

11. minut: Gilespi za dva i Zvezda se potpuno vratila. 26:23

11. minut: Tompkins polaže za 26:21.

Kraj prve četvrtine: Mega - Crvena zvezda 26:19

10. minut: Kakav lud finiš četvrtine! Nesportska lična odmah, Gedraitis daje oba, Zvezda ima još pet sekundi, koje Topić koristi! Zvezda je napravila mini-seriju od 4:0 za 5,3 sekunde. Kraj četvrtine - 26:19.

10. minut: Đurišić je fauliran, a Teodosić dobija tehničku grešku. Đurišić promašuje prvo bacanje, ono za tehničku. Još dva. Pogodio je oba za 26:15. Zvezda ima 5 sekundi za napad.

10. minut: Marković daje jedno od dva bacanja, Gedraitis promašuje šut i Mega ima šansu da napadne i stekne dvocifrenu prednost.

10. minut: Marković pogađa – 23:15.

10. minut: Topić polaže i smanjuje prednost – 21:15.

10. minut: Tompkins polaže – 21:13.

9. minut: Milijašević za tri za dvocifrenu prednost Mege! 21:11.

8. minut: Milijašević daje oba bacanja i čuva prednost Mege - 18:10

8. minut: Teodosić pogađa jedno od dva bacanja.

8. minut: Filip Jović je u kontri i zakucava za 16:10.

7. minut: Jelavić daje oba bacanja za 14:10.

7. minut: Mitrović zakucava za 12:10.

6. minut: Filip Jović daje jedno od dva bacanja za 12:6, a onda Nedović pogađa za 12:8.

5. minut: Malovec polaže za 11:6.

5. minut: Mitrović daje jedno od dva bacanja, a onda Lazić pogađa i vraća Zvezdu. 9:6.

4. minut: Davidovac daje trojku, prvi poeni za Zvezdu posle tri minuta i 13 sekundi. 9:3

3. minut: Posle još jednog promašaja Nedovića, Jelavić pogađa! 9:0. Tajm-aut za Sferopulosa.

3. minut: Posle promašaja Mitrovića, Jelavić daje oba penala – 7:0.

2. minut: Nedović je promašio trojku, a Đurišić nije! 5:0 za Megu.

1. minut: Iljasoglu i Nedović su promašili po trojku, a onda Turčin pogađa iz prodora. 2:0.

- Počeo je meč!

Ovo su starteri za Zvezdu: Jago, Nedović, Lazić, Davidovac, Mitrović.

Mega: Đurišić, Marković, Jelavić, Maloves, Iljasoglu.

- Budućnost je odbranila domaći partket, Partizan će igrati majstoricu u petak.

- Zvezda će biti bez Adama Hange.

- Trener Mege Marko Barać neće moći da računa na Lovra Gnjidića i Uroša Samardžića još od ranije, a u prvom meču se povredio Stefan Miljenović, tako da neće biti ni njega.

- Jović je pre toga gledao prvi meč finala ženskog plej-ofa, u kome su dame iz Mege bile ubedljive protiv rivalki iz Zvezde.

A post shared by ŽKK Mega (@wbcmegabasket)

- Specijalni gost Mege biće srpski reprezentativac i NBA zvezda Nikola Jović.