Igokea nikako da prekine seriju poraza, uzalud junačka rola Atića - Split se sada bori za plej-of

04.01.2024

19:07

0

Autor: P.K.

Domaći u finišu iščupali produžetak, ali poraz je bio neizbežan

Toni Perković (sa loptom) - Copyright Igokea m:tel/Nikola Vuruna

Igokea je vezala i četvrti poraz, pošto je kod kuće izgubila od Splita na otvaranju 15. kola AdmiralBet ABA lige, čime se situacija u vrhu tabele dodatno zakomplikovala.

Posle 45 minuta velike borbe, Igokea – Split 77:80 (15:18, 18:17, 15:19, 22:16, 7:10).

Splitu je ovo druga uzastopna pobeda u gostima i sada je već daleko odmakao od borbe za opstankom i približio se borbi za plej-of.

Igokea je na skoru 9/6 i na četvrtom je mestu, ali sa utakmicom više. Split je na 6/9.

Split je skoro sve vreme vodio, ali nije to bila neka velika razlika, najviše što je išao je dva puta +10 u trećoj četvrtini. Bili su Dalmatinci blizu pobede i u regularnom delu meča, jer su imali šest poena prednosti minut i po pre kraja.

Potom je Edin Atić pogodio trojku i prepolovio prednost 34 sekunde pre kraja. A pošto je Tonko Vuko promašio na drugoj strani, Atić je opet preuzeo odgovornost i doneo Igokei produžetak kada je fauliran pri šutu za tri poena.

Posle 40 minuta bilo je 70:70.

Do pola produžetka bilo je nerešeno, a onda su Šenon Šorter i Derek Fanderburk doneli Splitu 72:77 manje od dva minuta pre kraja. Ispostavilo se da je to bilo više nego dovoljno za trijumf.

Šorter je predvodio Split sa 21 poenom i 11 skokova, dok je Luis Saliven završio meč sa 17 poena i 13 skokova.

Atić je predvodio Igokeu sa 25 poena, šest skokova i šest asistencija. Jedini drugi dvocifreni u timu bili su Marko Jeremić sa 18 poena i Džeki Karmajkl sa 13 poena i 10 skokova.