08:10

0

Na terenu nisu bili ni naši košarkaši, članovi Oklahome i Majamija

Copyright Tanjug/AP Photo/David J. Phillip

U noći između nedelje i ponedeljka u NBA ligi je odigrano osam utakmica, a samo je Nikola Jokić bio na terenu od naših igrača. Srpski centar je imao odličan učinak, pošto je upisao 109. tripl-dabl u karijeri, ali to nije bilo dovoljno za pobedu nad Hjustonom.

Tako na primer, Boban Marjanović nije učestvovao u pobedi svog tima, a to je bio slučaj i sa Aleksejem Pokuševskim i Vasilijem Micićem. Njihova ekipa, Oklahoma Siti je pobedila Finiks (111:99) u gostima, ali bez minutaže srpskih košarkaša.

I Majami je bio uspešan protiv domaćina San Antonija (118:113), ali bez pomoći Nikole Jovića koji takođe nije bio predviđen da igra.

I Dalas je slavio kao gost protiv Nju Orleans Pelikansa rezultatom 136:124. Maverikse su do trijumfa predvodili Luka Dončić i Kajri Irving koji je bio najefikasniji sa 35 poena, uz sedam asistencija i šest skokova. Slovenački reprezentativac je ubacio 30 poena, a jedna asistencija mu je falila za dabl-dabl.

Za Dalas je igrao i Dante Eksum, bivši košarkaš Partizana. Za 13 minuta ubacio je šest poena, uz po jedan skok, asistenciju i ukradenu loptu.