Zvezda izgubila posle neviđene drame i potpuno lude utakmice u Areni, baš bolan poraz!

18.10.2023

21:56

0

Autor: P.K.

Monako odlazi sa velikom pobedom sa jednog od najtežih gostovanja

Eli Okobo sa loptom - Copyright MN Press

Posle neverovatne drame i bezbroj promena vođstva, Crvena zvezda je pretrpela prvi domaći poraz  u Evroligi ove sezone.

Posle 40 minuta pravog rata, Crvena zvezda – Monako 76:82 (23:14, 21:24, 19:26, 13:18).

Ovo je prva pobeda Monaka u Evroligi ove sezone, dok je Zvezda ostala na skoru 1/2. Ipak, crveno-beli nemaju vremena za tugovanje, već u petak gostuju Virtusu u Bolonji i tu će imati priliku da pobedi.

Zvezdu je večeras ponovo koštala loša završnica, promašivali su u važnim trenucima i Miloš Teodosić i Šabaz Nejpir, a bez njih je teško. Ruku na srce, Monako je bio zaista odličan u šutu, to je tim koji je prošle sezone igrao "fajnal for", a ove sezone je još jači

Raspucali su se gostujući igrači, a u tom slučaju je bilo kom timu u Evroligi jako teško da ih zaustavi.

Doduše, navijači Zvezde će proklinjati što je Monako baš večeras pokazao kvalitet, ali ekipa Duška Ivanovića definitivno ponavlja greške koje mora da popravi.

Utakmica je počela baš, baš tvrdo, lopta je proto izlazila iz koša, ali je Rokas Gijedraitis povukao Zvezdu do početne prednosti. Domaćin je prvu četvrtinu završio sjajnom serijom 16:3 i stekao prednost 23:14.

Delovalo je da je Zvezda na pravom putu, ali je opet ispala iz ritma, pogotovo kada je lopta nekoliko puta prosto izlazila iz koša. Monako je baš u tom trenutku zaigrao jače i požrtvovanije, a Majk Džejms je posle dve trojke vratio goste u igru.

Tada je počela prava drama i kidanje živaca. Zvezda je nekako čuvala prednost i na poluvreme otišla sa vođstvom 44:38.

Monako je, međutim, drugo poluvreme počeo serijom 7:0. Zvezda se trgla posle tajm-auta, Simonović je vezao poene i onda smo gledali rezultatsku "klackalicu". To je trajalo neko vreme, ali je opet Monako napravio mini-seriju, ovog puta 6:0 i došao do pet poena prednosti.

Teodosić je tada pogodio važnu trojku, a Bolomboj je pravio probleme rivalu, tako da je Zvezda u poslednjih 10 minuta ušla sa poenom zaostatka – 63:64.

Zvezda je fenomenalno počela poslednju deonicu, trojkom Hange i košem Nedovića i tako vratila prednost, ali na samo kratko. Monako je posle tajm-auta dao trojku, "kneževi" su zategli odbranu, a crveno-beli su na sve načine pokušavali da se vrate, ali promašivali su i Teodosić i Nejpir.

Tada se uvukla nesigurnost u njihove redove, a Monako je došao na svoje i sigurno priveo meč kraju.

Najefikasniji u Crvenoj zvezdi bio je Rokas Gijedraitis sa 20 poena, od čega je 18 postigao u prvom poluvremenu. Nemanja Nedović je utakmicu završio sa 15 poena i 6 asistencija, dok je Džoel Bolomboj dodao 11 poena. Njih trojica su bili jedini dvocifreni u domaćem timu.

Što se tiče Monaka, debitovao je Kemba Voker, najzvučnije evroligaško pojačanje ove sezone, ali je daleko od svoje forme. Najbolji igrač gostiju opet je bio Majk Džejms sa 18 poena i 11 asistencija. Eli Okobo je bio sjajan sa 11 poena, pet skokova i pet asistencija. Alfa Dijalo je dodao 12 poena i osam skokova, dok je Džon Braun takođe dodao 11 poena.

Kraj meča, 76:82

40 minut: Gijedraitis je šutirao, gleda se da li trojka važi, jer je igrač Monaka nepropisno ometao. Odluka na terenu da je trojka priznata, ali posle revizije, ništa od trojke, gleda se za koga je lopta. Za Zvezdu. 44 sekunde do kraja. Teodosić promašuje. Mitrović je fauliran i imaće dva slobodna bacanja. 35 sekundi do kraja. Daje oba. 74:79. Tajm-aut Obradovića

39. minut: Nedović ne uspeva da poentira, sada je jasno da se uvukla velika nesigurnost u Zvezdine igrače u napadu. Džejms promašuje trojku, ali Monako ima čak dva ofanzivna skoka! Vreme prolazi. Dijalo daje trojku. Biće da je to - to 72:79. Tajm-aut za Ivanovića. 53 sekunde do kraja.

39. minut: Braun je vrlo siguran, 1.57 do kraja. 72:76

38. minut: 2.12 do kraja meča, Gijedraitis ide na liniju za slobodna bacanja. Siguran je oba puta: 72:74

37. minut: Braun daje jedno od dva bacanja, a Nejpir promašuje za tri iz velike daljine. Promašuje i Okobo, ali Zvezda baca kontru, šteta… Drže se za glavu navijači crveno-belih u Areni. Srećom, Zvezda se odbranila, ali Okobo seče napad faulom. Oba tima su sada van bonusa. Nejpir promašuje maltene zicer posle ukrštenog koraka. Nije mu večeras veče… Na drugoj strani Džejms pogađa. Još tri minuta do kraja. 70:74

36. minut: Okobo je ostao sam, ali pogađa sa oko 7,5 metara. Opet vodi Monako - ovo je stvarno kidanje živaca! 70:71

35. minut: Ostao je Montejunas sam pod košem, loša komunikacija u odbrani i siguran je igrač Monaka. 70:68

34. minut: Zvezda igra vrlo agresivnu odbranu posle tajm-auta Obradovića i odbranila se u presingu! Nedović pogađa za tri!!! 70:66

33. minut: Teodosić je bio manje-više sam na trojci, ali je promašio. Jako važan šut, a nekadašnji kapiten reprezentacije je vidno ljut na sebe zbog promašaja. Bolomboj je uhvatio loptu, Nejpir mora da rešava sam, ali lopta izlazi posle šuta za tri. Opet Bolomboj, a Hanga daje trojku! Vodi Zvezda! 67:66

32. minut: Monako je pogodio iz druge šanse, Teodosić promašuje trojku. Džejms hoće da igra 1 na 1 sa Nedovićem, koji ga faulira. Teodosić se bunio i tražio faul kod onog promašaja, sudije ga opominju da će sledeći put dobiti tehničku. Utihnula je Arena, moraće Zvezda ovde da "rudari". Crveno-beli su se odbranili, ali promašuju kontru. Baš je napeto. Nedović je fauliran u kontri, daje samo drugo bacanje. 64:66

Kraj treće četvrtine, 63:64

29. minut: Bolomboj daje koš i privodi Zvezdu na minus jedan. Monako kreće u svoj poslednji napad u četvrtini, uz zaglušujuće zvižduke. Isteklo je vreme za napad! Zvezda će imati 24 sekunde, još 27 do kraja deonice. Teodosić maši i to je to. 63:64

29. minut: Voker i Hol izvode eli-up, ali Bolomboj daje koš uz faul! Daje i dodatno bacanje. 61:63

28. minut: U naletu je Monako, ne igra Zvezda loše odbranu, ali je Džejms baš raspoložen. Teodosić zaustavlja nalet gostiju svojom prvom trojkom večeras, ali i te kako važnom! Posle pogotka Nedovića, Zvezda prilazi na 58:60

27. minut: Monako pravi brzu seriju 6:0 i vodi 53:58. Kemba Voker daje svoje prve poene u Evroligi:

25. minut: Davidovac za tri! Sjajan koš u pravom trenutku! 53:52

25. minut: Braun i Nejpir razmenjuju koševe, a onda Okobo pogađa uz faul Simonovića. Loš trenutak, jer je mladi krilni centar vezao četiri poena, ali i dva faula, tako da ih sada ima četiri. Izlazi napolje i neko vreme ga nećemo gledati na parketu. Davidovac ide na "četvorku". Okobo je siguran, 50:52

24. minut: Simonović i Braun su razmenili poene, pa onda opet Simonović hrabro prodire. "Klackalica" - 48:47. Treba reći da utakmici u drugom poluvremenu fali ritma, što donekle ide i na dušu sudija, koji su nepotrebno seckali meč.

23. minut: Simonović promašuje, Braun je sam i pogađa. Sad Ivanović mora da zove tajm-aut jer Monako vodi - 44:45

22. minut: Okobo daje trojku, pa Braun za dva i opet mini-serija 5:0 Monaka. 44:43

21. minut: Počelo je drugo poluvreme. Zvezda je imala loš prvi napad i nije pogodila koš.

Čak 12 promena vođstva smo videli u prvom poluvremenu. Gijedraitis je već došao do 18 poena, uz šut za tri 4/5. Nemanja Nedović postigao je 9, a Džoel Bolomboj 6.

Monako predvodi Džejms sa 12 poena, uz takođe šut za tri 4/5. Dijalo i Uatara su dodali po šest poena, a Korneli 5

Pogledajte fotke sa meča:

Kraj prvog poluvremena, 44:38

20. minut: Bolomboj koristi oba penala. Još 77 sekundi do kraja poluvremena. Korneli je bio sam na trojci, ali je promašio, dok Nedović na drugoj strani nije! Trojka! Zvezda se odbranila, pa Bolomboj zakucava! Kraj četvrtine! 44:38

19. minut: Uatara ostaje sam i opet kažnjava propust trojkom. Posle greške, Korneli ima otvoren put do koša i to je mini-serija 5:0 posle tajm-auta. Sada Ivanović odgovara na isti način. 37:38

18. minut: Simonović hvata Hangin promašaj i vraća Zvezdu u prednost, imamo dramu! Crveno-beli kradu loptu i nova kontra, a tu je Gijedraitis uvek prvi - 37:33

17. minut: Hol silovito zakucava, Monako definitivno ima prednost u reketu do sada. Nejpir je promašio trojku, ali je Simonović nadmudrio Blesingejma i usmerio loptu u njega da se odbije u aut. Nov napad za Zvezdu: Nejpir prodire i daje do Bolomboja, koji zakucava! 33:33

16. minut: Zvezda je imala devet poena prednosti, a sada Monako vodi. 29:31. Gijedraitis je siguran sa slobodnih bacanja i izjednačuje rezultat. Splasnula je atmosfera u Areni malo, crveno-beli ponovo igraju u naletima... 31:31

16. minut: Uatara pogađa trojku i meč je nerešen. Da stvari budu još gore, Teodosić gubi loptu, a onda pravi i nesportsku na Dijalou. 29:29

15. minut: Opet razmena koševa, Džejms je jako raspoložen i trojkom privodi Monako na samo -3. Gijedraitis je promašio, a Monako ima nov napad posle ofanzivnog skoka. Na redu je TV tajm-aut. 29:26

14. minut: Donta Hol daje oba bacanja za Monako. Usporen je tampo utakmice. Ilić je bio sam na trojci, ali je promašio šut. Na drugoj strani, posle ofanzivnog skoka, Džejms ostaje sam na trojci. On to retko promašuje, prilazi Monako, ali Mitrović daje pod košem. 27:21

13. minut: Nekoliko puta Zvezdi izlazi lopta iz koša, a i Monako promašuje, tako da u prva dva i po minuta smo videli smo jedan koš. Nedović je fauliran, pa ima dva slobodna bacanja. Monegaški tim je već izašao iz bonusa, što je jako dobro za crveno-bele. Nedović je siguran. 25:16

12. minut: Dobro deluje Zvezda u odbrani, jako sigurno. Toliko čak da Monako deluje da gubi samopouzdanje, ima već pet ukradenih. Gosti takođe nisu loši u odbrani, tako da domaćin često mora da se "razvlači" sa vremenom. Voker promašuje, deluje totalno van forme. Tačno dva minuta igre u drugoj četvrtini, bez poena za Zvezdu.

11. minut: Braun daje prve poene u drugoj četvrtini, 23:16

Kraj prve četvrtine, 23:14

10. minut: Presekla je Zvezda napad Monaka i ima vremena do kraja četvrtine. Nejpir to završava prodorom - 23:14! Sjajna četvrtina Zvezde!

10. minut: Nedović, pa Nejpir za sjajan finiš prve četvrtine. Još 42 sekunde i tajm-aut za Obradovića. 21:14

7. minut: Spektakl! Isticalo je vreme, Gijedraitis je bukvalno iz očaja šutirao za tri i pogodio uz zvuk sirene! Ipak, Korneli to odmah vraća. Kemba Voker je upravo debitovao u Evroligi! Gijedraitis opet vraća trojkom 16:14! Sjajni Litvanac večeras!

7. minut: Na redu je prvi TV tajm-aut.

6. minut: Malo navrat-nanos se igra. Gijedraitis je ostao sam na trojci, a retko koji Litvanac to promašuje - 10:11

6. minut: Džejms pogađa trojku sa osam i po metara, a onda Gijedraitis biva blokiran. Sudije kažu da nije bila silazna. Ulazi Šabaz Nejpir, sa Teodosićem je na parketu. 7:9

5. minut: Tvrdo, igra se koš za koš, ali beležimo sada prve lake poene za Zvezdu, Gijedraitis istrčava kontru - 7:6

3. minut: Posle dva i po minuta Zvezda daje prve poene. Teodosić pronalazi Hangu, koji ide po osnovnoj liniji i pogađa na drugi obruč, a odmah zatim Gijedraitis daje trojku, vodi Zvezda! 5:4

3. minut: Prvi poeni na meču, Motijejunas daje jedno od dva bacanja, a posle odbrane Monaka, Džejms daje trojku. 0:4.

2. minut: Prošlo je minut i po, ali poena nema. Marko Simonović je, međutim, već zaradio dve lične i mora da izađe.

- Počeo je meč!

- Trener Monaka i Zvezdina legenda Saša Obradović dobio je ogromne ovacije pri ulasku u Arenu, uz skandiranje "Obradović Saša!".

- Zvezda je večeras bez Ognjena Kuzmića, Jaga dos Santosa i kapitena Branka Lazića.

- Zvezda je u prošlom kolu pretrpela bolan poraz u Litvaniji, kada je prokockala prednost u poslednjoj četvrtini.

- Očekuje se da večeras zaigra najzvučnije evroligaško pojačanje ovog leta - NBA as Kemba Voker, što je otprilike najavila i Zvezda na društvenim mrežama u toku dana.