Srpske lavice slomile žilavu Tursku! Odbrana zlata krenula sjajnom pobedom!

0

Autor: P.K.

Rival odbijao da se preda, ali zna se ko je šampion

Ivana Raca - Copyright Printscreen/fiba.basketball

Košarkašice Srbije pobedile su Tursku na početku odbrane evropskog zlata. Nije bilo lako, tim je bio oslabljen, ali zna se ko je šampion.

Posle 40 minuta velike borbe, Turska-Srbija 63:71 (22:21, 11:16, 19:21, 11:13)

Ova razlika na kraju je i najveća na meču.

Srbiju je predvodila Ivon Anderson sa 17 poena i pet asistencija. Jovana Nogić dodala je 12 poena, a Maša Janković 8. "Lavice" su igrale bez Aleksandre Crvendakić, koja je odsustvovala iz ličnih razloga.

Turska je bolje krenula, ali je Srbija preokrenula, da bi rival na kraju prve deonice imao +1 trojkom uz zvuk sirene.

Nakon toga su "lavice" preuzele vođstvo i nisu ga ispuštale do kraja.

Turska je sve vreme bila u igri, pogotovo u finišu poslednje četvrtine, ali borbenost i ozbiljnost naših igračica ni u jednom trenutku nije dolazila u pitanje.

40. minut: Kraj meča, 63:71

39. minut: Sjajan koš Ivon Anderson! Da li je sve rešeno? 1.39 do kraja, 70:62

39. minut: Čuva Srbija prednost, Turska ne može za sada da priđe bliže od -4. Još 1.49 do kraja. 62:68

37. minut: Srbija čuva prednost, iako je Turska bila na samo četiri poena zaostatka. Još 3 minuta i 40 sekundi, ima još mnogo da se igra. 60:66

33. minut: Turska prilazi na samo četiri poena zaostatka, ali Anderson konačno pogađa i zaustavlja nalet, ali je daleko ovo od gotovog. 56:62

Kraj treće četvrtine, 52:58

30. minut: Jovana Nogić je dala oba penala za maksimalnih +9, 48:57. Ali, Turska u poslednjem minutu daje četiri poena, a Srbija samo jedan preko bacanja Race. Neće Turkinje da se predaju, još 10 minuta. 52:58

29. minut: Neće Turska da se preda, vrlo borbeno igra, ali Srbija je prosto bolja trenutno. 48:55

27. minut: Stankovićeva i Jankovićeva pogađaju bez odgovora, Srbija se vraća na +6. Taj nalet prekida Bajram, a onda Dragana Stanković opet daje koš, pa i Anderson iz ulaza! To je maksimalna prednost za Srbiju sada, a Turska uzima tajm-aut! 42:50.

23. minut: Srbija je dva i po minuta čekala na prve poene u drugom poluvremenu, a onda Čađo pogađa za tri, ali Onar vraća! 38:40. Odbrane su na maksimalnom nivou.

21. minut: Posle sudijskih pregledanja i raznih grešaka, čekali smo ceo minut za prve poene. Njih daje Bajram i Turska prilazi na 35:37.

Počelo je drugo poluvreme!

Kraj prvog poluvremena, Turska-Srbija 33:37

20. minuta: Srbija je posle polaganja Race stekla maksimalnu prednost od šest poena, 30:36. Posle nekoliko promašaja, Fitik pogađa trojku za Tursku, nakon čega Anderson pogađa jedno od dva bacanja. Turska je imala 13 sekundi za poslednji napad, ali je Dragana Stanković fenomenalno presekla! Ipak, nisu "lavice" uspele da iskoriste preostalo vreme. 33:37 na poluvremenu.

18. minut: Čuva Srbija prednost i uspeva malo da je poveća. Turkinje odlaze na tajm-aut. 30:34

15. minut: Jankovićeva pogađa, pa je onda usledila serija promašaja na obe strane, ali Srpkinje čuvaju prednost, 28:30

12. minut: I dalje je vrlo ujednačeno, igra se koš za koš. Srbija ima blago vođstvo, 24:26

Kraj prve četvrtine, Turska-Srbija 22:21

10. minut: Jelena Nogić je pogodila dve vezane trojke, ali Alperi Onar pogađa trojku uz zvuk sirene za minimalno vođstvo Turske posle prve četvrtine. 22:21.

8. minut: Malo nepovezano deluju Srpkinje na oba kraja terena trenutno. Turska opet vodi, ali sve je to jako blizu. 15:14

7. minut: Turska je krenula nešto bolje, držala je vođstvo, ali je Srbija sada zategla napad i povela. 10:12

- Počeo je meč!

Dvorana: Stožice, Ljubljana

Turska: Uzun, Akalan, Čakir-Turgut, Fitik, Mekovan, Onar, Bajram, Erdogan, Senjurek, Jildizan, Guner, Ural Topuz.

Trener: Ekrem Memnun;

Srbija: Raca, Čađo, Jovanović, Anderson, Stanković, Nogić, Topuzović, Janković, Krajišnik, Katanić, Đorđević.

Trener: Marina Maljković;

- Srbija igra bez Aleksandre Crvendakić, koja zbog porodične situacije neće igrati na ovom meču.

- Izabranice Marine Maljković brane zlato. Imaju priliku da treći put uzastopno, a četvrti na poslednjih pet šampionata donesu medalju, pošto su 2015. bile prve, 2019. a u Beogradu osvojile bronzu.

- Mađarska pobedila Slovačku u Ljubljani 89:67 (16:12, 24:20, 15:21, 34:14), u utakmici prvog kola Grupe D na Evropskom prvenstvu.