Moćni Srbin: Bogdanović vodio Atlantu do plej-ofa NBA!

0

Tim našeg košarkaša slavio protiv favorizovanog Majamija sa 116:105

Bogdan Bogdanović - Copyright Tanjug/AP Photo/Rebecca Blackwell)

Košarkaši Atlante ostvarili su senzaciju i plasirali se u plej-of NBA.

Hoksi su slavili protiv Majamija na Floridi sa 116:105 (36:27, 29:23, 26:28, 25:27) i zakazali mečeve protiv Bostona.

Do velikog trijumfa jedan od najzaslužniji bio je i srpski košarkaš Bogdan Bogdanović, sa 14 poena, dva skoka uz dve asistencije.

Što se tiče samog meča, Atlanta je prednost napravila u prvoj četvrtini, i vođstvo su zadržali do kraja prvog poluvremena 66: 60.

U nastavku utakmice domaćini si pokušali da preokrenu rezultat, ali nisu uspeli u topj nameri i ekipa našeg igrača je zasluženo obezbedila plasman u plej-of NBA.

Pored odličnog Bogdanovića, sjajan meč je odigrao i Tre Jang sa 25 koševa, osam skokova i sedam asistencija.

Majami su predvodili Kajl Lauri sa 33 poena, Tajler Hiro je meč završio sa 25 koševa.

Izvor: M. N.