Borac izbegao katastrofu! Čačani gubili i sa 34 razlike, ali na kraju ipak nije bilo "tako strašno"

20:07

0

Split u narednoj rundi AdmiralBet ABA lige protiv MZT-a, dok će Borac ugostiti Crvenu zvezdu

Duel iz utakmice Split - Borac - Copyright AdmiralBet ABA liga/Ivica Čavka

Košarkaši Splita savladali su Borac u utakmici 24. kola AdmiralBet ABA lige rezultatom 113:99, a može se reći da se pobednik nazirao već posle prvih deset minuta. Na ovaj način zadržali su šanse za plasman u plej-of.

Rezultat u prvoj četvrtini je bio 36:20, a u pojedinim trenucima meča razlika je bila i 34 poena.

Ova razlika je napravljena u trećoj četvrtini. Ipak, u završnici su Čačani uspeli koliko-toliko da smanje zaostatak. Na kraju je bilo "samo" 14 razlike u korist Hrvata.

Najefikasniji u redovima Splita koji sada ima učinak 10-14 bio je Šenon Šorter sa 25 poena (3/5 za tri), dok je Luis Saliven ubacio dva manje.

Ali je imao čak 13 skokova, od kojih čak 11 u odbrani. Po 17 su ubacili Dominik Mavra i Tajrel Nelson.

Međutim, Šorter nije bio najefikasniji na terenu. Hanter Hejl je ubacio čak 30 poena (6/11 za dva i 3/10 za tri), a pratili su ga Đorđe Gagić sa 19, Sava Lešić sa 17 (7 sk) i Diante Boldvin sa 16.

U narednom kolu, Split će ponovo biti domaćin, ekipi MZT-a, dok će Borac ugostiti branioca titule Crvenu zvezdu.