Ubedljiv poraz Huventuda pred meč sa Partizanom, Kalinić i Valensija sigurni

27.09.2020

20:36

0

Naredni rival crno-belih u Evrokupu je lako izgubio od Reala

Loša uvertira Huventuda za Evrokup. Uoči meča sa Partizanom, koji će se u sredu prema tvrdnjama španskih medija igrati pred publikom, su doživeli ubedljiv poraz od Reala – 64:87. Kako su igrali možda najbolje govori to da su u prvoj četvrtini postigli samo devet, a u drugoj 14 poena.

„Kraljevski klub“ je sve promašaje surovo kažnjavao i stigao do rutinskog trijumfa. Predvodio ih je Laprovitola sa 22 poena, dok se kod domaćina istakao Lopez-Arostegi sa 12 poena.

Valensija je bila sigurna na gostovanju Manresi (74:82). Nikola Kalinić je za 21 minut upisao devet poena, dve asistencije i jedan skok, Vanja Marinković nije bio u timu zbog problema sa leđima. Najbolji kod pobednika je bio Dubljević sa 17 poena i pet skokova. Kod domaćina je Baez dao 19 poena.

Burgos je savladao Gipuskou (77:90), Dejan Kravić je za 16 minuta upisao dva poena i tri skoka, dok Goran Huskić nije igrao.