Odlični Ristić nedovoljan za trijumf, Budućnost prelomila meč u poslednjoj četvrtini

29.09.2020

18:55 >> 21:09

0

Autor: N.St.

Okršaj u Morači rešen u poslednjih 10 minuta

Breša je „pokazala zube“, ali nije uspela da pobedi. Posle velike borbe Budućnost je u „Morači“ zahvaljujući sjajnoj poslednjoj deonici savladala goste iz Italije – 93:81 (19:23, 23:20, 23:20, 28:16).

Odličnu partiju pružio je Dušan Ristić, pozajmljeni igrač Crvene zvezde. Bio je najefikasniji igrač svoje ekipe sa 17 poena za 20 minuta. U redovima pobedničkog tima bolji od ostalih bili su Nikola Ivanović (24, 5as) i Melvin Edžim (16, 9sk).

Trento je u Turskoj napravio preokret. Posle slabije odigranog prvog poluvremena su u drugom bili mnogo bolji i slomili su Bursu – 86:93 (29:19, 20:21, 16:27, 21:26).

Italijanski tim su predvodili Džakori Vilijams (19, 11sk) i Geri Braun (17, 10as), kod domaćina su se istakli Malik Njuman (17) i Ksavijer Manford (14, 7as).

Unikaha je u Malagi bila bolja od ekipe Levaloa – 96:88 (30:18, 24:22, 22:24, 200:24).  Predvodili su ih Tim Abromaitis (14, 7sk) i nekadašnji igrač Zvezde Dion Tompson (12), na drugoj strani je Tomer Žinat bio najbolji sa 16 poena.