Jokić i Denver ostvarili 40. pobedu u sezoni! Majami nije pronašao lek za Srbina

0

Autor: D. P.

Srbin nezaustavljiv i na Floridi

Copyright Tanjug/AP

Ekipa Denvera ostvarila je i 40. pobedu u sezoni savladavši Majami na gostujućem terenu rezultatom 112:108.

Brljirao je po običaju srpski centar Nikola Jokić koji je postigao 27 poena, 12 skokova i osam asistencija za 34 minuta provedenih u igri.

Jokić je ponovo bio maksimalno racionalan u igri. Nije šutirao za tri poena, dok je iz igre bio skoro nepogrešiv. Čak 12/14 u šutu za dva poena i 3/3 sa slobodnih bacanja.

Meč je dobijen u dramatičnoj završnici. Tokom cele utakmice nijedan tim nije uspeo da ostvari značajniju prednost. Ona je najčešće bila u rukama gostiju, ali je retko kad dostizala dvocifrenu vrednost. U poslednjoj četvrtini domaći su uspeli da se približe na tri poena, ali su Jokić i drugovi imali odgovor za njihove mini-serije, tako da su novim trijumfom učvrstili svoju lidersku poziciju na Zapadu.

Bogdan Bogdanović sa Atlantom nije uspeo da slavi u Šarlotu protiv Hornetsa. Domaći su pobedili rezultatom 144:138, a Bogdanović je upisao samo 11 poena (1/6 za dva, 3/5 za tri), uz četiri skoka i dve asistencije.